اصابت دو خمپاره به سفارت روسیه در دمشق و «النصره» هشدار به تشدید حملات علیه آن

کودکی در حال حمل برادر کوچک تر خود در اردوگاه آوارگان در نزدیکی ادلب در شمال غرب سوریه – عکس از رویترز

کودکی در حال حمل برادر کوچک تر خود در اردوگاه آوارگان در نزدیکی ادلب در شمال غرب سوریه – عکس از رویترز

یک منبع نظامی عراقی روز گذشته برای «الشرق الأوسط» فاش کرد که تعداد داوطلبان عراقی موجود در سوریه برای حمایت از رژیم اسد، بیش از ۸ هزار مبارز است. این منبع  رابطه دولت عراق با این داوطلبان را بعید دانست و اشاره کرد که داوطلبان به عنوان گردشگر به بیروت می روند و سپس وارد خاک سوریه می شوند.

در همین راستا، آنکارا به ایالات متحده و روسیه هشدار داد که اجازه نخواهد داد مبارزان جناح های کرد در نزدیکی مرزهایش در شمال غربی سوریه پیروزی هایی کسب کنند. یک مقام مسؤل ترک گفت که رود فرات خط قرمز است و امکان ندارد که اجازه دهند نیروهای کرد از آن عبور کنند. وی افزود: «این رودخانه برای ما خط قرمز است و در این باره شوخی نداریم».

اما در زمینه میدانی، سفارت مسکو در دمشق، روز گذشته به هنگام برپایی تجمعی متشکل از حدود ۳۰۰ نفر که از روسیه بابت مداخله نظامی در سوریه تشکر می کردند، مورد اصابت دو خمپاره قرار گرفت.

در همین حال سرگئی لاوروف، با اشاره به دعوت ابو محمد الجولانی، رهبر «جبهه النصره»، به تشدید حملات بر ضد روسیه در پی حملات هوایی که این کشور از دو هفته پیش در سوریه انجام می دهد، این تجاوز را یک عمل تروریستی روشن توصیف کرد.