پس از ترک ها و قطری ها… ۳ آمریکایی در عراق ربوده می شوند

 یکی از نیروهای امنیتی عراق از بالای پشت بام یک ساختمان در حال نگهبانی از یکی از خیابان های شهر رمادی – عکس از خبرگزاری رویترز

یکی از نیروهای امنیتی عراق از بالای پشت بام یک ساختمان در حال نگهبانی از یکی از خیابان های شهر رمادی – عکس از خبرگزاری رویترز

بنا به گفته یکی از مسؤلان محلی ، ۵۶ گروه مسلح شیعه در استان دیالی واقع در شمال شرقی بغداد اقدام به گسترش رعب و وحشت در میان ساکنان سنی می کنند.

علی الداینی عضو کمیسیون امنیتی شورای استانی دیالی گفت چشم پوشی از جرایمی که به صورت روزانه در شهرهای استان انجام می شود، و آخرین آن ها حوادث مقدادیه بود که ده مسجد در آن بمباران شد، و این امر باعث شد که سنی های دیالی تلاش کنند درد و رنج خود را به کشورهای جهان منتقل کنند تا از نسل کشی توسط شبه نظامیان مسلح، که بنا به گفته الداینی وابسته به یک طرف خارجی هستند، جلوگیری شود.

الداینی ادامه داد: «این شبه نظامیان به احزاب سیاسی با نفوذی وابسته هستند و بدین وسیله آن ها پوششی قانونی برای اجرای اعمال جنایی خود فراهم می کنند، و  از دستورات نهادهای امنیتی در دیالی پیروی نمی کنند، و هیچ عامل بازدارنده ای ندارند، به طوری که کنترل آن ها بسیار سخت شده است، و این گروه های مسلح به ارتش و پلیس استان نفوذ کرده اند، تا جایی که آن ها  فرماندهان امنیتی در دیالی را بنا به میل خود مشخص می کنند».

از سوی دیگر، وزارت کشور عراق روز گذشته اعلام کرد سازمان های مربوطه در حال جمع آوری شواهد در مورد ربوده شدن سه آمریکایی و مترجم آن ها هستند که توسط یک گروه مسلح که لباس نظامی به تن دارند در بغداد ربوده شدند. یک منبع مسؤل که نخواست نامش فاش شود برای «الشرق الأوسط» تأکید کرد که عملیات آدم ربایی در نزدیکی یک ایست بازرسی در منطقه الدوره در جنوب بغداد صورت گرفت.

ربوده شدن آمریکایی ها در حالی رخ می دهد که سرنوشت بیش از ۲۰ قطری که بیش از یک ماه قبل در صحرای غربی عراق ربوده شدند نا مشخص است. پیش از آن هم افراد مسلح کارگران ترک را ربوده بودند و قبل از آزادی، آنها را بیش از یک هفته گروگان گرفته بودند.