پادشاه عربستان سعودی به هادی: حمایت کامل عربستان از یمن

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی طی دیدار با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن در جده – عکس از خبرگزاری عربستان سعودی

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی طی دیدار با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن در جده – عکس از خبرگزاری عربستان سعودی

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی روز گذشته مجدداً بر حمایت کامل عربستان سعودی از یمن و حکومت مشروع آن، و همچنین علاقمندی همیشگی به امنیت و ثبات یمن و کمک به مردم این کشور تأکید کرد.

این تأکید پادشاه عربستان سعودی به هنگام استقبال وی از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن و هیئت همراه وی، در دربار سلطنتی در قصر السلام در جده صورت گرفت. دو طرف در این دیدار آخرین تحولات میدانی یمن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رئیس جمهور یمن نیز به نوبه خود با ابراز قدردانی از پادشاه عربستان سعودی، و رهبران کشورهای عضو ائتلاف، برای ایستادگی دائمی آن ها در کنار ملت و دولت یمن و ارائه انواع کمک ها برای تحقق امنیت و ثبات این کشور تشکر کرد.

اما در زمینه میدانی، منابع نظامی یمنی برای «الشرق الأوسط»، ویژگی های طرح آزاد سازی تعز، از طریق سه محور الضالع و جزیره میون و شهر اب، را فاش کردند.  سرلشکر احمد سیف، فرمانده منطقه چهارم نظامی گفت: «این طرح سریع الاجرا خواهد بود و هدف از آن گیج کردن دشمن و سپس پاک سازی شهر است».

در همین راستا، یک منبع از مقاومت مردمی در تعز تأکید کرد که طی دو روز گذشته دست کم ۷۰۰ اسیر از شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهور سابق یمن به دست مقاومت به اسارت گرفته شده اند و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر کشته شدند.