صندوق توسعه منابع انسانی سعودی ۹ هزار نفر را در یک ماه وارد بازار کار کرد

صندوق توسعه منابع انسانی (هدف) امروز حدود ۴۱۱ میلیون ریال (معادل ۱۰۹٫۶ میلیون دلار) را به حساب بیش از ۲۷۳ هزار شخصی که از ماه ربیع الاول در طرح‌های «تشویق برای کاریابی» و «ایجاد انگیزه برای دشواری کاریابی» شرکت کرده بودند، واریز می‌کند.
به گزارش الشرق الاوسط، هدف اعلام کرد: تعداد کسانی که از طریق این دو برنامه در ماه صفر وارد کار در بخش خصوصی شدند، بیش از ۹ هزار و ۵۶ نفر بودند که ۵ هزار و ۴۱ نفر آنها زن و ۳ هزار و ۹۱۵ نفر مرد بودند.
گفتنی است افراد شرکت کننده در این دو طرح، آموزش داده می‌شوند و با توسعه مهارت‌ها و توانایی‌های خود آماده ورود به بازار کار می‌شوند.
«هدف» در طرحی به منظور حمایت از افراد جویای کار و تشویق کارفرمایان برای ایجاد فرصت‌های شغلی در محیط‌های تولیدی و پایدار و همچنین توانمندسازی جوانان کشور برای ورود به بازار کار، شعب خود در مناطق مختلف کشور را واگذار کرد.
۲۲ شعبه «هدف» فعالیت‌های خود را در زمینه تبدیل شدن به مراکز تخصصی برای کمک به افراد جویای کار و آماده‌سازی آنها برای دستیابی به شغل ثابت و پایدار و همچنین به کارگیری نیروهای ملی واجد الشرایط و آموزش‌دیده در بخش‌های خصوصی آغاز کرده است.