تعدادی از شبه نظامیان حوثی در درگیری‌های اخیر خود با نیروهای ارتش ملی یمن و ائتلاف عربی در حدیده، شرق صنعا و صعده کشته و زخمی شدند.
به گزارش الشرق الاوسط، تعدادی از نیروهای حوثی هنگام ورود به پایگاه‌های ارتش ملی در منطقه حریب نهم، کشته و زخمی شدند.
این اتفاق همزمان با کشته شدن تعداد دیگری از آنها در روز پنج شنبه، توسط نیروهای ارتش ملی در  مرکز فرماندهی باقم در شمال غرب صعده بوده است.
نیروهای ارتش ملی توانسته بودند حوثی‌ها را در مرکز فرماندهی باقم به دام خود انداخته و تعدای از آنها را به قتل برسانند. این در حالی است که تعدادی از آنها متواری شده و سلاح خود را جا گذاشتند.
شایان ذکر است که حوثی‌ها هر چند وقت یکبار حمله‌ای به مرکز مدیریت باقم –برای بازپس گیری آن- دارند و هر بار با شکست مواجه می‌شوند.
در ساحل غربی یمن و حدیده نیز نیروهای ارتش ملی با حمایت از ائتلاف عربی به پیشروی خود ادامه داده و منطقه وسیعی را تحت حکومت خود در آورده‌اند.
در این راستا، جنگنده‌های ائتلاف عربی روز جمعه بسیاری از پایگاه‌های نظامی حوثی‌ها را هدف قرار داده و تعداد زیادی از آنها را کشته و زخمی کرد. همچنین بسیاری از سلاح‌های جنگی آنها را نیز از بین برد.
لشکر عمالقه یمن نیز طی بیانیه‌ای که روی صفحه خود در فیسبوک منتشر کرد اعلام کرد از زمان ورود آنها به حدیده، حوثی‌ها سعی در از بین بردن آثار حیات در این شهر را دارند تا به نظر برسد که خروج آنها از این شهر باعث خرابی آن شده است.
در این بیانیه آمده است که حوثی‌ها در حال بمباران مرکز فرماندهی تحیتا -که چند هفته پیش از اشغال آنها در آمد- هستند و مناطق مسکونی آن را مورد حمله خود قرار می‌دهند.
در این میان، طبق گزارش بیمارستان صحرایی در آن منطقه بر اثر حملات حوثی‌ها ۲۰ شهروند کشته شده و ۸۰ نفر دیگر آنها زخمی شده‌اند. این آمار متعلق به یک هفته و از یک بیمارستان است.