واتس‌آپ از نسخه جدید به روزرسانی شده خود در آینده ای نزدیک خبر داد، این در حالی صورت می گیرد که این اپلیکشن محبوب در معرض خطر لو رفتن محتوای خصوصی کاربران است.
به گزارش الشرق الاوسط، این موضوع به یک جدل جهانی تبدیل شده است که بعضی بر رعایت حریم خصوصی کاربران و محتوای آنها تاکید دارند و بعضی دیگر این ویژگی را عامل سوء استفاده خلاف‌کاران در انجام کارهای غیر قانونی می‌دانند.
روزنامه انگلیسی “میرور” در این خصوص یادآور شد که کاربران واتس‌آپ طبق این به روزرسانی باید اقدام به تهیه یک نسخه پشتیبان از حساب خود بر روی گوگل درایو کنند. در غیر این صورت حساب آنها حذف می شود.
طبق قانون جدید واتس‌آپ، اگر کاربر پس از یک سال به نسخه پشتیبان وارد نشود یا اینکه آن را به روزرسانی نکند، حساب آن نیز حذف می‌شود.
این به روزرسانی اجباری، کاربر را در معرض از دست دادن حجم زیادی از عکس ها و فیدیوها و چت‌ها قرار می دهد.
از طرفی دیگر چون نگهداری از این نسخه پشتیبان در گوگل درایو کار مشترکی بین “واتس‌آپ” و “گوگل” است، از این پس این اپلیکشن خاصیت رمزنگاری خود را از دست می دهد.
سایت “ZDNet” در این باره گفته واتس‌آپ به کاربران خود هشدار داده است که نسخه های پشتیبان آنها غیر قابل رمزنگاری پیشرفته است و گوگل امکان رسیدن به این داده را دارد.
کاربران می توانند در این ورژن جدید به راحتی نسخه پشتیبان تهیه کنند، ابتدا از روی منوی اصلی، گزینه “پیام‌ها” را انتخاب کرده و سپس گزینه “ذخیره پیام‌ها” را اعمال کند.