کاهش تدریجی آلودگی هوای تهران با توزیع بنزین پاک

کاهش تدریجی آلودگی هوای تهران با توزیع بنزین پاک

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با عرضه روزانه ١٣ میلیون لیتر بنزین پاک در سه کلانشهر کشور، نمودارهای سازمان کنترل کیفیت هوا کاهش تدریجی آلودگی هوا را نشان می دهد.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی(شانا)، «احمد دنیا مالی» توزیع بنزین پاک در تهران و دیگر کلانشهرها را از اقدام های مثبت وزارت نفت برای کاهش آلودگی هوا برشمرد و افزود: روزانه میزان زیادی سوخت در کارخانه ها، شرکت های تولیدی و صنایع بزرگ و کوچک سوزانده و در هوا منتشر می شود.

وی گفت: بنابراین در صورتیکه اقدام های لازم برای کاهش آلایندگی این سوخت ها انجام نشود، آینده خوبی در انتظار نیست و دیگر کلانشهر تهران نیز جای مناسبی برای زندگی نخواهد بود، ضمن آنکه همه سازمان های مربوطه برای کاهش آلودگی هوا باید تلاش کنند.

دنیا مالی تصریح کرد، وزارت نفت با توزیع سوخت پاک نخستین گام را در این زمینه برداشت و در چند هفته گذشته همزمان با توزیع این سوخت، نمودارهای سازمان کنترل کیفیت هوا تغییرات آرامی را در زمینه پاک تر شدن هوای تهران نشان می دهد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشتر گفته بود، بر اساس آمارهای گذشته در کل سال شهر تهران سه روز هوای پاک داشتیم که این موجب نگرانی مردم شده بود، اما در ١١ ماه گذشته، ١٩٠ روز هوای سالم داشتیم.

به گفته وی، استاندارد سلامت «١٠٠ پی پی ام» و هوای پاک «۵٠ پی پی ام» است که به طور عمده آلودگی هوا بین ۵٠ تا ١٠٠ پی پی ام را هوای سالم قلمداد می کنیم، اما باید به دنبال بهبود این شرایط باشیم.