مهمانان پروردگار در عرفه… مفتی عربستان سعودی انحراف حوثی ها و هتک حرمت مسجد الاقصی را مورد انتقاد قرار داد

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی از بالکن شیشه ای کاخ سلطنتی مشرف به منا بر راحتی و امنیت و نقل و انتقال حجاج نظارت می کند و شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد در کنار وی به چشم می خورد – عکس از بندر الجلعود

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی از بالکن شیشه ای کاخ سلطنتی مشرف به منا بر راحتی و امنیت و نقل و انتقال حجاج نظارت می کند و شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد در کنار وی به چشم می خورد – عکس از بندر الجلعود

ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی، روز گذشته پس از رسیدن به منا، بر آسایش حجاج بیت الله الحرام و نقل و انتقالات آن ها نظارت کرد. شاهزاده محمد بن نایف بن عبد العزیز ولیعهد عربستان سعودی و تعدادی از شاهزادگان و وزرا و مسؤلان دولتی در منا از پادشاه استقبال کردند.

روز گذشته اعلام شد که پادشاه عربستان سعودی، بنا به درخواست دولت قانونی یمن، دستور میزبانی تعدادی از حجاج یمنی را داد. در همین حال مهمانان پادشاه عربستان که تعداد آن ها بیش از ۲۴۰۰ زائر، از جمله هزار زائر از خانواده های «شهدای فلسطینی» بودند، توانستند مناسک خود را ادا کنند.

زائران بیت الله الحرام روز گذشته نهم ذی حجه، در حال و هوایی روحانی و مملو از ایمان، در عرفات ایستاند و نماز ظهر و عصر را با هم به جا آوردند. شاهزاده خالد الفیصل بن عبد العزیز مشاور پادشاه عربستان سعودی و امیر منطقه مکه و رئیس کمیته مرکزی حج و زیارت در جلوی نمازگزاران بود. زائران به خطبه نماز توسط  شیخ عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ، مفتی عربستان سعودی و رئیس شورای علمای ارشد و رئیس کمیته دائمی تحقیقات علمی  و صدور فتوا در مسجد نمره در عرفات گوش دادند. وی در خطبه خود مسلمانان را به تقوای پروردگار دعوت کرد و تأکید کرد که رهبران عربستان سعودی شرف خدمت گذاری دو حرم مقدس و مراقبت دقیق از آن ها را یافتند. مفتی عربستان به اوضاع جهان اسلام پرداخت و جماعت حوثی را جماعتی منحرف توصیف کرد، و درباره هتک حرمت مسجد الاقصی در حال حاضر سخن گفت.

پس از غروب آفتاب، کاروان های زائران برای گذراندن شب و جمع کردن سنگ های جمرات به مزدلفه رفتند، و پس از نماز صبح امروز برای ادای مراسم سنگ زدن جمرات و قربانی کردن و برای جشن عید قربان به منا می روند.

مسلمانان امروز عید قربان را جشن می گیرند. ملک سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی و شاهزاده محمد بن نایف بن عبد العزیز ولیعهد و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز جانشین ولیعهد به همین مناسبت به پادشاهان، شاهزادگان و سران کشورهای اسلامی پیام های تبریک فرستادند.

مکه مکرمه پس از سحرگاه دیروز، شاهد مراسم قرار دادن پوشش جدید کعبه مشرفه بود. این مراسم هر ساله در روز نهم ماه ذی حجه انجام می شود.