حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران در جریان نخستین کنفرانس مطبوعاتی – عکس از گتی ایمیجز

حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران در جریان نخستین کنفرانس مطبوعاتی – عکس از گتی ایمیجز

رئیس جمهور منتخب ایران که در پیام های جداگانه ای به پیام های تبریک سران کشورهای جهان پاسخ گفته در پیام خود خطاب به پادشاه عربستان سعودی آورده است: با تدابیر روسای کشورهای منطقه به خصوص ایران و عربستان، صلح و ثبات، به منطقه باز می گردد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهوری منتخب ملت ایران در پاسخ به پیام تبریک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی خاطرنشان کرده است که از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی همواره توجه به منطقه و موضوع کشورهای همسایه بوده و در دولت جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز در مصاحبه ای از طریق ایمیل با الشرق الاوسط گفته بود: “در نظر دارم رقابت ناخوشایند بین دو کشور را که اخیرا تشدید شده به احترام متقابل و توافقاتی به نفع دو طرف و نیز همکاری به منظور ارتقای امنیت و برقراری ثبات در منطقه تبدیل کنم”.

ملک عبدالله پادشاه عربستان هم هفته گذشته پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور، ضمن تبریک به روحانی اعلام کرده بود،” از اظهارات شما مبنی بر همکاری و بهبود روابط میان دو کشور دوست و برادر تقدیر می کنم و برای همه آرزوی توفیق دارم”.

حسن روحانی همچنین در پاسخ های جداگانه دیگری به پیام های تبریک برخی دیگر از سران کشورها از جمله پیام رئیس جمهور روسیه پاسخ گفته است.

رئیس جمهور منتخب ایران خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه دولت وی منادی صلح و دوستی برای همه ملت های جهان است گفت: دولت جدید ایران با تکیه بر تمدن دیرپا و پویای ایرانی و فرهنگ غنی اسلامی تلاش خواهد کرد تا از طریق تفاهم ، ایجاد اعتماد و احترام متقابل روابط با کشورهای جهان را گسترش داده و تقویت کند.

حسن روحانی در این پیام تصریح کرده است: دولت جدید ایران با تکیه بر تمدن دیرپا و پویایی ایرانی و فرهنگ غنی اسلامی تلاش خواهد کرد تا از طریق تفاهم ، ایجاد اعتماد و احترام متقابل روابط با کشورهای جهان را گسترش داده و تقویت کند.