صحن علنی مجلس

صحن علنی مجلس

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و محمود علوی وزیر اطلاعات می بایست هفته آینده در مجلس حضور یابند و به سوالات نمایندگان در کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و نیز شوراها و امور داخلی کشور مجلس پاسخ دهند.

حسن پوربیگلری نماینده سقز و بانه، حسین طلا نماینده تهران، محمد علی پور نماینده ماکو و چالدران، محمدجواد نظری مهر نماینده کردکوی، بندرترکمن و بندرگز، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد، سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار، رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار و فتح اله حسینی نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب سوالاتی را از رحمانی فضلی وزیر کشور مطرح کرده اند.

سه شنبه هفته آینده برابر با ۱۷ دی ماه نیز محمود علوی وزیر اطلاعات نیز باید در مجلس حاضر شود تا به سوالات احمد آریایی نژاد نماینده ملایر، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد، حمید رسایی نماینده تهران، سیدباقر حسینی نماینده زابل و زهک پاسخ دهد.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز روز یکشنبه از سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات دعوت کرده است و روز سه شنبه نیز میزبان وزیر کشور برای پاسخ به سوالات نمایندگان است.

پرسش حمید رسائی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، از علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در دستور کار صحن علنی مجلس در برنامه هفته آتی مجلس قرار گرفت.

حمید رسایی دو ماه پیش درباره روزنامه بهار و دلیل تسامح و تساهل وزیر در برابر توهین به مقدسات پرسشی از علی جنتی مطرح کرده بود که توضیحات وزیر فرهنگ وی را قانع نکرد. پرسش به صحن علنی مجلس ارجاع شد و قرار است هفته آینده وزیر ارشاد ایران در صحن علنی مجلس به این پرسش پاسخ دهد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته آینده برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به کمیسیون اجتماعی مجلس دعوت شده اند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخگوی سؤالات ایران پور نماینده مبارکه، ایرج ندیمی نماینده لاهیجان، عباسعلی منصوری آرانی نماینده کاشان، غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام و پورابراهیمی نماینده کرمان خواهد بود.

اعضای کمیسیون آموزش مجلس روز سه شنبه میزبان علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به دو سوال ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان، امیرحسین قاضی زاده نماینده مشهد و کلات به نمایندگی از ۱۵ نماینده و همچنین سوال حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان هستند.

رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای پاسخگویی به سوالات حامد قادرمزی نماینده مردم قروه و دهگلان به نمایندگی از ۴ نماینده، مقداد نجف نژاد نماینده بابلسر و حسین آذین نماینده رفسنجان و انار به نمایندگی از ۴ نماینده به کمیسیون آموزش و تحقیقات می رود.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت و حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز سه شنبه هفته آینده به ترتیب در کمیسیون های صنایع و معاون و عمران مجلس حضور می یابند تا پاسخگوی سوال نمایندگان باشند.

کمیسیون صنایع روز سه شنبه میزبان محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت پاسخگویی به سؤالات چهار مورد سوال علی ایرانپور نماینده محترم مبارکه، سیدعبدالکریم هاشمی نماینده میناب، رودان، جاسک، سیر، دو سوال نادر قاضی پور نماینده ارومیه، قاسم جعفری نماینده بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم، عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت، کلاله و مراوه تپه، شهباز حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر است.

حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز برای پاسخگویی به سوالات یونس اسدی نماینده مشکین شهر، غلامرضا اسداللهی نماینده تربت جام، محمد دامادی نماینده ساری، علی ایرانپور نماینده مبارکه،حسینعلی حاجی نماینده شاهین دژ، عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان به جلسه روز سه شنبه این کمیسیون دعوت شده است.

محمود حجتی وزیر کشاورزی به جلسه کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس دعوت شده تا به ۱۰ سوال نمایندگان پاسخ دهد.

روز سه شنبه محمود حجتی وزیر کشاورزی برای پاسخگویی به سوالات محمد دامادی نماینده ساری و میان دورود به نمایندگی از سه نفر از نمایندگان و همچنین سوال کمال علی پور خنکداری نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار به نمایندگی از ۸ نفر از نمایندگان به این کمیسیون دعوت شده است.

محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب، محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا (دو فقره سؤال)، ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل (دو فقره سؤال)، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین، حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده دماوند و فیروزکوه، سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان ازدیگر نمایندگانی هستند که حجتی به سوالات آنان پاسخ می دهد.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری نیز با حضور در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به سوالات اعضای این کمیسیون پاسخ می دهد و علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون اقتصادی می رود.

کمیسیون اقتصادی روز سه شنبه میزبان علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی است تا به سوال ایرج ندیمی نماینده لاهیجان، مهناز بهمنی نماینده سراب، دو مورد سوال نادر قاضی پور نماینده ارومیه، دو مورد محمدحسن آصفری نماینده اراک توضیح دهد.