محمد خاتمی

محمد خاتمی

به گزارش دویچه وله، محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، به همراه همسرش به منزل فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، رفته و با او دیدار کرده است. در این ملاقات سه دختر موسوی و رهنورد و فرزندان کروبی نیز حضور داشته‌اند.

محمد خاتمی به همراه دختران موسوی و کروبی به دیدار فاطمه کروبی رفته است. به گزارش سحام نیوز، رئیس جمهور اسبق ایران در این دیدار تصریح کرده است که گزارش‌های موثقی مبنی بر رفع حصر موسوی، کروبی و رهنورد در اعیاد قربان و غدیر داشته اما نمی‌داند چرا این اتفاق روی نداده است.

آقای خاتمی گفته است نمی‌داند چه چیزی رخ داده که مسئولان قوه قضائیه تصمیم دیگری گرفتند و رفع حصر منتفی شد. وی همچنین ابراز امیدواری کرده که با تغییر مجموعه دولت و قرار گرفتن موضوع حصر زیر نظر وزارت اطلاعات، آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد هرچه زودتر آزاد شوند.

در این دیدار که روز چهارشنبه ۱۵ آبان (۶ نوامبر) روی داده، فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، وضعیت جسمانی شوهرش را نگران‌کننده توصیف کرده است. خانم کروبی گفته است: «پنج روز قبل وزارت اطلاعات ایشان را برای انجام چکاب و آزمایش به بیمارستان بردند. متاسفانه آقای کروبی به پوکی استخوان دچار شده‌اند. همچنین ایشان بدلیل شرایطی که در آن هستند٬ به آرتروز زانو مبتلا شده‌اند و دیسک کمرشان هم عود کرده است.»

فاطمه کروبی گفته است که همسرش، مهدی کروبی، در تمام دوران حصر روزانه دو ساعت در داخل خانه راه می‌رفته است اما هم اکنون به دلیل مشکل زانو قادر به این کار نیست و به همین دلیل بیشتر در تخت می‌ماند.

دختران موسوی و رهنورد نیز در این دیدار با اشاره به اتفاق روی‌داده در روز عید غدیر گفتند: «در آن روز مادرمان شاهد آنچه رخ داد٬ بودند٬ لذا اکنون بیش از هر چیز نگران حال ایشان هستیم.»

در روز عید غدیر پس از دیدار دختران موسوی و رهنورد با پدر و مادرشان، بین آنها و یک مامور زن وزارت اطلاعات درگیری رخ داد و این مامور دست نرگس موسوی را گاز گرفت. این مسئله با واکنش‌های اعتراض‌آمیز شخصیت‌های سیاسی و مدنی روبرو شد. در دیدار بعدی که بین فرزندان موسوی با پدر و مادرشان صورت گفت، مامور خاطی دیگر حضور نداشت.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران جنبش اعتراضی ۱۳۸۸ در ایران نزدیک به هزار روز است که بدون محاکمه در حصر خانگی به سر می‌برند.‌