جده: «الشرق الاوسط»

نمایشگاه هنر معاصر «العبور» هفته آینده و با حضور ۲۵ هنرمند سعودی، خلیجی و همچنین هنرمندان بین‌المللی از آلمان و انگلیس، در جده برگزار می‌شود.
به گزارش الشرق الاوسط، این نمایشگاه برای ششمین سال متوالی توسط شورای فنی سعودی و در مقر اصلی شورا در مرکز «گولد مور» در منطقه الشاطئ در جده اجرا می‌شود.
عفت فدعق مسئول هماهنگی نمایشگاه گفت: «این نمایشگاه در ۵ فوریه (۱۶ بهمن) افتتاح می‌شود و به مدت ۳ ماه ادامه خواهد یافت».
وی افزود: «در این نمایشگاه سه نسل از هنرمندان معاصر سعودی حضور خواهند داشت، این امر در راستای ایجاد پل ارتباطی بین آنها و ارائه هنر معاصر سعودی برای بازدیدکنندگان است».
وی در ادامه اشاره کرد: «در این دوره و برای اولین بار از روبات برای برقراری ارتباط با مردم استفاده می‌شود، علاوه بر این تکنولوژی مدرن برای خلق یک تجربه تعاملی با آثار هنری به کار برده می‌شود».
علی جانودی رئیس اداره ثروت‌ها در منطقه اروپای مرکزی و شرقی، خاور میانه و آفریقا و معاون رئیس هیئت مدیره بانک UBS در پادشاهی عربی سعودی گفت: «همکاری ما با شورای فنی سعودی امکان دسترسی مشتریان ما را با جهان هنر معاصر و درک آن را فراهم می‌کند که این امر به ما برای دستیابی به آینده‌ای با امکانات بی حد و اندازه و افکار جدیدی که رشد مثبت و پایدار ایجاد می‌کند، کمک می‌کند».