«مرکز امداد و کمک‌های انسان دوستانه ملک سلمان» به تلاش های انسان دوستانه و  خستگی ناپذیز خود برای کاهش درد و رنج شهروندان یمنی در استان الحدیده به ارائه پاره‌ای از خدمات امداد رسانی می‌پردازد، این فعالیت‌ها به منظور جبران آسیب‌های ناشی از اقدامات شبه نظامیان تروریست حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، صورت می‌پذیرد.
به گزارش الشرق الاوسط، این مرکز طی حدود دو ماه پاره‌ای خدمات را به ساکنین و آوارگان این استان ارائه داد و تاکنون ۲۲۷٫۳۴۹ نفر از این خدمات استفاده کرده‎اند.
مرکز امداد رسانی ملک سلمان از ابتدای ژوئن تا ۴ سپتامبر پاره‌ای از خدمات را طی برنامه کمک رسانی و بشردوستانه خود به ساکنین و آوارگان ارائه داده است. این کمک ها عبارتند از ۱۱٫۲۷۹ هزار سبد غذایی برای ۶۷٫۶۷۴ هزار نفر، ۲۱ تن و ۶۲۱ کیلوگرم خرما برای ۱۲۹٫۷۲۶ هزار نفر. علاوه بر این برخی از ادوات اسکان مانند ۷۰ چادر که برای ۴۲۰ نفر، ۱٫۶۲۰ پتو برای ۱٫۶۲۰ شخص، ۱۴۰ زیرانداز برای ۴۲۰ نفر، ۱٫۰۵۰ بسته مواد اساسی و ضروری برای ۷٫۳۵۰ شخص و ۲٫۶۸۷ بسته کمک‌های اولیه برای ۱۸٫۸۰۹ هزار نفر هستند، این در حالی است که این مرکز هم اکنون در حال اجرای پروژه‌ای در زمینه تأمین آب و بهداشت محیطی و تغذیه، همچنین آماده سازی کلینیک های سیار برای ارائه خدمات درمانی به شهروندان این استان می باشد.
فعالیت‌های مذکور در راستای دستورات خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد ایشان شاهزاده محمد بن سلمان، به منظور بررسی اوضاع شهروندان یمنی به طور کل و به طور اختصاصی مناطقی که نیاز شدید به کمک رسانی دارند، انجام می‌شوند. این اقدامات با همکاری دفاتر سازمان‌های بین‌المللی بشر‌دوستانه و دولت یمن و در راستای ادامه نقش بشردوستانه پادشاهی سعودی در همه استان‌های یمنی بدون استثناء انجام شد.
 عبد الله ربیعه مشاور دربار پادشاهی و سرپرست «مرکز امداد و کمک‌های انسان دوستانه ملک سلمان» در نشستی در پاریس با ریمی ریو مدیر اجرایی آژانس توسعه فرانسه، به بررسی راه‌های همکاری بین این مرکز و آژانس فرانسوی در خصوص پروژه‌های این مرکز بشردوستانه پرداختند.
 عبدالله ربیعه در این باره گفت: دیدارها و جلسات برگزار شده با سازمان‌ها و مؤسسه‌های جامعه مدنی و حقوق بشر در فرانسه در راستای تعاون و شفاف سازی تلاش‌ها و تصویر صادقانه دولت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد ایشان شاهزاده محمد بن سلمان است. این مرکز بدون هر گونه تبعیض و توجه به رنگ، نژاد و مذهب آنان به حمایت از برادران یمنی برای کاهش رنج‌های آنان در نتیجه بحران موجود در این کشور می‌پردازد. وی همچنین از واکنش مثبت و شور و اشتیاق این موسسات برای همکاری با این مرکز خبر داد.
ریمی ریو نیز با اشاره به رابطه عمیق پادشاهی سعودی و فرانسه بر ارزش تلاش‌ها و فعالیت‌‌های این مرکز تأکید کرد و از دیدگاه آژانس برای همکاری با مرکز در زمینه‌های کمک رسانی و فعالیت‌های بشر دوستانه سخن گفت.