۱۵۰ معمم حوثی مسئول تبلیغ و مسموم سازی فضای مدارس یمن شدند

فضای آموزشی صنعا آلوده تبلیغات معممین برای جذب دانش آموزان در پیوستن به حوثی‌ها شد

منابع آموزشی در صنعا از فعالیت معممین حوثی در مدارس برای جذب کودکان خبر دادند.
این منابع آموزشی به الشرق الأوسط گفتند که حوثی‌ها ۱۵۰ معمم را موظف به جذب کودکان در مدارس کردند.
آنها این کار را از طریق سخنرانی و ارائه دروسی مرتبط با اندیشه‌های خمینی انجام می‌دهند.
در این میان، گروه‌هایی در مناصب مدیریتی صنعا همچنان به فعالیت‌های فرقه‌گرایانه خود در بسیج کردن نیروهای مبارز خود مشغول هستند، از سوی دیگر سعی در جذب نیروهای مبارز دیگری دارند تا آنها در جبهه‌های ساحل غربی و صعده به کار گیرند.
این منابع همچنین عنوان کردند که حمود عباد فرماندار صنعا و یکی از رهبران حوثی‌ها، از ابتدای سال تحصیلی جدید خود به شخصه بر عملیات به کارگیری کودکان نظارت دارد.
آنها کودکان زیادی که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند را جذب نیروهای خود می‌کنند.
آنها همچنین گفتند که حوثی‌ها ۱۵۰ معمم را انتخاب کرده و به مدت ۱۵ روز ملزم به فعالیت در مدارس پایتخت کردند تا دانش آموزان را قانع کنند که درس و مدرسه را رها کرده و به کام مرگ بروند.
در این راستا حمود عباد روز گذشته جلسه‌ای با برخی از مسئولین داخلی حامی حوثی‌ها در رابطه با موج‌ به کارگیری نیرو در محله‌ها و مساجد داشت که تعدادی از رهبران حوثی از جمله علی السقاف، علی القفرق، قناف المرانی، عبدالکریم الحوثی و محمد الشامی در آن شرکت داشتند.
آنها در این جلسه بر ضرورت جذب نیرو توسط معممین تاکید کرده و گفتند که آنها باید از هر مدرسه دولتی در صنعا ۱۰۰ دانش آموز جذب کنند.
حوثی‌ها سال گذشته نیز به صورت غیرعلنی اقدام به جذب کودکان از مدارس، یتیم خانه‌ها و مساجد کردند اما امسال رهبران آنها دستور رسمی برای بیشترشدن این فعالیت‌ها داده و تمام عزم خود را برای جذب نیرو جزم کرده‌اند.
در این میان، تعدادی از اولیا و معلمین دانش آموزان که مخالف این شبه نظامیان هستند در گفتگوی خود با الشرق الأوسط این اقدامات حوثی‌ها را محکوم کرده و گفتند که آنها می‌خواهند جنایت دیگری در حق یمن و ملت آن مرتکب شوند.
به همین خاطر این اولیا و معلمان از سازمان ملل متحد و موسسه‌های حقوق بشر درخواست کردند که هر چه سریع‌تر وارد عمل شده و برای این فعالیت‌های حوثی‌ها حدی قائل شده و محیطی ایمن برای کودکان در مکان‌های آموزشی فراهم کنند.
شایان ذکر است که گزارش‌های حقوقی یمنی و بین المللی حاکی از این است که بیش از یک سوم نیروهای حوثی‌ را کودکان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند.
از سوی دیگر، تعدادی از ناظران نظامی معتقدند که شبه نظامیان داعش در اثر از دست دادن تعداد زیادی از نیروهای خود در حملات الحدیده و صعده از کمبود شدید نیرو رنج می‌برند.