۳ محور اصلی برای ترسیم ابعاد سرمایه‌گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی روز گذشته، لیست سخنرانان در کنفرانس «آینده سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸» را اعلام کرد.
به گزارش الشرق الاوسط، این لیست شامل ۱۰۰ شخصیت معروف اقتصادی جهانی است که در بین آنها مدیران اجرایی و سرمایه‌گذاری و بازرگانان نیز دیده می‌شود.
قرار است این کنفرانس در شهر ریاض پایتخت کشور سعودی در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ اکتوبر آینده برگزار شود.
شرکت‌کنندگان در این کنفرانس به مسائل مهمی همچون؛ «سرمایه‌گذاری در تحول»، «فناوری به عنوان یک منبع فرصت» و «توسعه ظرفیت انسانی» می‌پردازند.
همچنین در این کنفراس شرکت‌کنندگان به پرسش‌های مهمی در این زمینه مانند؛ «چطور رهبران تجاری و دولت‌ها یک چشم انداز مشترک برای آینده ایجاد می کنند؟»، «به چه میزان سرمایه‌های جسورانه به شکل‌گیری آینده نوآوری کمک می کند؟» و «فناوری چگونه شیوه زندگی و کسب و کار را تغییر می دهد؟» پاسخ می‌دهند.
علاوه بر آن «شیوه‌هایی ساخت خودی» را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.
کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری امسال به دنبال کشف و توسعه روند، فرصت‌ها، چالش‌ها و نمایه‌های بخش‌های آینده است. همچنین موضوع «چگونه سرمایه‌گذاری می‌تواند به توسعه جهانی، رفاه و توسعه کلی کمک کند؟» را بررسی می‌کند.
سخنرانان قرار است به برجسته ساختن روند سرمایه‌گذاری کلیدی که آینده سرمایه‌گذاری جهانی را شکل می دهد، بپردازند.
کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری یک پیشگام بین‌المللی در سرمایه گذاری است که برای تشویق برقراری ارتباط جهانی بین سرمایه‌گذاران، نوآوران و رهبرانی است که قادر به شکل‌گیری و شکل دادن آینده سرمایه‌گذاری جهانی هستند.
هدف از این ابتکار عمل، بهره برداری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای پیش‌بردن چرخه رشد اقتصادی، نوآوری و فعال کردن فن‌آوری‌های پیشرفته و همچنین کشف و حل چالش‌های جهانی است.
سعی می‌شود در کنفرانس این سال، روند و فرصت‌هایی که به بازده و تاثیرات پایدار کمک می کند را کشف کند. همچنین شبکه‌ای از فعالان کلیدی در عرصه جهانی و بخش‌های نوظهور را که آینده اقتصاد جهانی را در دهه های آینده شکل می دهند، برجسته کند.