خبرگزاری تسنیم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که دولت دو سیاست اشتغالزایی و توسعه رفاه را با هم دنبال می کند گفت: در دولت تدبیر و امید شورای عالی رفاه تشکیل و ۸۰۰ هزار کودک برای مقابله با فقر شناسایی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در مراسم افتتاح کارخانه فرآورده‌های پودری صنایع شیر ایران با اشاره به اینکه در شرایط فعلی به تعبیر مقام معظم رهبری نیازمند مدیریت جهادی برای حل مشکلات هستیم، گفت: دولت در حال حاضر ۲ سیاست توامان تولید اشتغال و سیاست رفاهی را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر شورای عالی رفاه به منظور رسیدگی به بحث رفاه جامعه تشکیل شد؛ همچنین کمیته‌های تخصصی برای اخذ تصمیمات مهم برگزار و تصمیماتی را اتخاذ کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها توجه به امنیت غذایی را در اولویت کار خود قرار داد و در حال حاضر برای مقابله با فقر برنامه‌هایی را در دستور کار داریم.

ربیعی با اشاره به اینکه ۸۰۰ هزار کودک برای مقابله با فقر شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: بحث امنیت غذایی که در سبد رفاه دولت قرار دارد به منظور مبارزه با فقر مطلق است.

وی اظهار کرد: افتتاح شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند مانع از خروج ارز از کشور شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شیر پاستوریزه برخی از خاطرات ماست، اظهار کرد: شیر پاستوریزه بخش از زندگی اجتماعی، اصرار مادرانه و غذای اصلی در زندگی است.امروزه تنوع مصرف لبنیات در جامعه تغییر یافته است. بنابراین شرکتها باید ذائقه مصرف لبنیات را تغییر دهند و به دنبال ایجاد تنوع در تولید باشند.

گفتنی است صبح امروز کارخانه فرآورده‌های پودری صنایع شیر ایران و تولید سایت داروهای بیوتکنولوژی ویژه بیماران خاص، سرطانی، ام اس و پیوند اعضاء با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.