وب سایت «cnet.com» ویدیویی را از تست سقوط آیفون ایکس اس اپل (Apple iPhone Xs) و آیفون ایکس اس مکس (iPhone Xs Max) منتشر کرد.
به گزارش الشرق الاوسط، اگرچه اپل آیفون ایکس اس نشان داد مقاومت بسیار بالایی نسبت به ضربه‌های شدید دارد، اما همچنان باید همراه با آن از یک قاب محافظ استفاده کرد.
البته ویدیوی تست سقوط آیفون ایکس اس نشان داد سقوط آن از یک ارتفاع تقریبا زیاد بر روی سطحی بسیار سفت و محکم، یک بلای آسمانی نخواهد بود.
مدیر بازاریابی اپل در این باره گفته است: شیشه به کار رفته در جدیدترین آیفون‌های سال ۲۰۱۸، محکم‌ترین نوع در مقایسه با تمامی گوشی های هوشمند عرضه شده تا امروز است. با در نظر گرفتن این موضوع انتظار داریم تست سقوط آیفون ایکس اس بسیار موفقیت‌آمیز باشد و این گوشی بعد از برخورد با سطحی هر چند سخت و محکم، همانند بسیاری از گوشی های هوشمند متلاشی نشود.
وب سایت Toms Guide نیز برای بررسی ادعای سازنده به تست سقوط اپل آیفون ایکس اس و اپل آیفون ایکس اس مکس پرداخت و وضعیت آن‌ها را بعد از سقوط بر روی انواع سطوح، از ارتفاع‌های مختلف بررسی کرد. تست سقوط آیفون ایکس اس در شرایط مختلف همچون زمان برخورد آن با سطح به صورت مستقیم با صورت و یا با لبه‌ها صورت گرفت.

حین تست سقوط آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس از ارتفاع حدود چهار متری، کمتر آسیبی به آن‌ها وارد شد، اما با دو برابر شدن ارتفاع، آن‌ها به سوی متلاشی شدن گام برداشتند. اگرچه دو گوشی جدید اپل از بیشتر تست‌های سقوط جان سالم به در بردند، اما برخی آزمایش‌های دیگر نشان می‌دهند افتادن آن‌ها از ارتفاع دو متری بر روی سطحی بسیار محکم، برای ترک خوردن شیشه آن‌ها کافی است.

تست سقوط آیفون ایکس اس و برادر بزگترش از آنجایی جذابیت پیدا می‌کند که اپل از سال گذشته، برای نخستین مرتبه تصمیم گرفت طراحی همیشگی بدنه گوشی های آیفون با آلومینیوم را کنار گذاشته و در پنل پشتی محصولات خود از شیشه استفاده کند. این ترفند در محصولات سال جاری نیز تکرار شده است.