به گزارش ایسنا ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس در جمع خبرنگاران در هتل محل اقامتش با تاکید بر این‌که باید زمینه شفافیت لازم در مذاکرات برای رویکردهای آینده در داخل ایران فراهم شود.
وی گفت: تعجب‌آور نیست که جزییات مذاکرات زمان زیادی را به خودش اختصاص دهد و به خاطر همین اینجا هستیم. من و همکارانم تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا این را به عنوان فرصتی ببینند که برای مدتی دنیا آن را ندیده است.
وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به سوالی گفت: مسایل دشوار و مهمی برای رسیدن به نتیجه وجود دارد. هر چند کار زیادی روی این مسایل انجام شده است اما قطعا امکان این وجود ندارد که بگوییم تا پایان امروز به نتیجه می‌رسیم. اگر امروز به نتیجه نرسیم باید تلاش خود را برای هفته‌های آینده متمرکز کنیم. با توجه به پیشرفتی که در حال حاضر به دست آمده است، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که این کار را پیش ببریم.
هیگ با بیان این‌که «مباحث درباره برخی مسایل راضی کننده بوده است» افزود: فضای مذاکرات نسبت به مذاکرات قبل و فضای چند ماه پیش کاملا «متفاوت» است.
وی گفت: این‌که ایرانی‌ها به این موارد می‌پردازند یک تجربه متفاوت برای همه ما نسبت به گذشته نزدیک است. پیشرفت خیلی زیادی حاصل شده، اما زود است که بخواهیم بگوییم تا پایان امروز به نتیجه می‌رسیم.
وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد: هر توافق نامه‌ای نیاز به انعطاف دو طرف دارد و برای قضاوت باید صبر کنید که ببینیم به چه توافقی می‌رسیم.
وی ادامه داد: این توافق باید طوری باشد که دنیا به آن اطمینان داشته باشد.
هیگ درباره اظهارات اخیر نتانیاهو درباره ایران گفت که «ما هنوز به توافق نرسیدیم و باید صبر کنند تا اگر به نتیجه رسیدیم بعد از آن اظهار نظر کنند.»
وی از همه خواست تا صبور باشند.