اشعار اپرا را فهد عافت سروده و آهنگش را دکتر طلال ساخته است

«دویتوی» محمد عبده و راشد الماجد در افتتاحیه الجنادریه ۳۳

الشرق الاوسط خبردار شد که اشعار اپرای سی و سومین جشنواره الجنادریه را فهد عافت سروده و آهنگ‌ آن را دکتر طلال ساخته است. همچنین دو هنرمند بزرگ محمد عبده و راشد الماجد آن را اجرا می‌کنند.
به گزارش الشرق الاوسط، این اپرا اثری هنری است که تابلوهایی همپای تاریخ کشور سعودی را ترسیم می‌کند.
براساس برنامه‌ریزی جشنواره، مراسم افتتاحیه در اواخر این ماه برگزار می‌شود. اپرای «تدلل یا وطن/ ای وطن بخواه» به شکل دوئیتو اجرا می‌شود و خاطره دوخوانی دو خواننده بزرگ طلال مداح و محمد عبده را به یاد می‌آورد.
محمد عبده و راشد الماجد پس از اینکه دکتر طلال کار آهنگسازی اثر را تکمیل کرد ، چند روز پیش کار ترکیب صدا را در اثر هنری ملی به پایان رساندند.
همچنین این اپرا ملی تابلوهای هنری به همراه خواهد داشت.
انتظار می‌رود جشنواره الجنادریه امسال شاهد همایش‌ها، سخنرانی‌ها و برنامه‌های محلی شبانه باشد به گونه‌ای که جشنواره‌های ملی میراث و فرهنگ در کشور سعودی هر ساله به عنوان یک رویداد تاریخی در زمینه فرهنگ و هنر محسوب می‌شوند.
یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره تأکید بر اصالت بخشیدن میراث ملی در همه جوانب است تا نمونه‌ای باشد برای نسل‌های آینده.
هویت فرهنگی معاصر شهروند سعودی را با میراث بزرگ بشری که بخشی مهم و بزرگ از تاریخ این کشور را تشکیل می‌دهد، پیوند بزند.
جشنواره در روستایی سراسر میراثی با زیورآلات و ابزار قدیمی برگزار می‌شود. ابزاری که انسان سعودی در محیطی با عمربیش از ۵۰سال به کار می‌برده.
نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و مسابقات سالانه شترسواری که انعکاسی ملی و منطقه‌ای یافته از جمله‌ برنامه‌های این جشنواره‌اند.
از اولویت‌های بخش میراثی جشنواره، برجسته‌ترین جلوه‌های میراث مختلف مردمی است که در صنایع دستی و سنتی تجلی می‌یابند.
پیوند دادن آنها به زندگی واقعی کنونی و معاصر و محافظت از آنها یکی از اهداف اساسی جشنواره عنوان شده است؛ جشنواره‌ نوآوری انسانی میراث‌دار و ریشه‌دار در طول نسل‌های گذشته.
علاوه بر اینکه این بخش به عنوان عنصر جذاب برای بازدیدکنندگان از جشنواره محسوب می‌شوند.