مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ایران - عکس از ایرنا

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ایران – عکس از ایرنا

زیر دادگستری گفت: ما نگران هستیم که پول‌هایی که بابک زنجانی از کشور خارج کرده به کشور بازنگردد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی عصر سه‌شنبه در حاشیه مراسم ختم مرحوم ولی الله خبره، قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با حضور در جمع خبرنگاران در باره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: در واقع ما نگران این موضوع هستیم که پول‌هایی که از کشور خارج شده به کشور باز نگردد اما دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی با تمام توان با یکدیگر همکاری می‌کنند تا پول بیت‌المال که مبلغ زیادی است را به ملت بازگرداند.

او در رابطه با پرونده ریحانه جباری خاطرنشان کرد: زمان کار قضایی و حقوقی این پرونده به اتمام رسیده و اجازه اجرای حکم نیز صادر شده است. در واقع اگر خانواده قاتل بتواند رضایت خانواده مقتول را اخذ کند حکم اجرا نمی‌شود. هم‌چنین اگر عفو و گذشت در این پرونده صورت بگیرد همه ما بیش‌تر راضی و خوشحال خواهیم بود. اما نمی‌شود اجرای عدالت متوقف شود ولی ما کمک می‌کنیم که گذشت اتفاق بیافتد.

وزیر دادگستری در رابطه با دستگیری عاملان حادثه تروریستی مرز سراوان گفت:‌ ما از قول مقامات انتظامی نقل کردیم که عاملان این حمله تروریستی دستگیر شده‌اند؛ در واقع تعدادی از آن‌ها دستگیر شده‌اند که به مقامات قضایی تحویل داده خواهد شد.

پورمحمدی درباره نشست هم‌گرایی اصولگرایان نیز خاطرنشان کرد: ما هم‌گرایی بین همه گروه‌ها را مبارک می‌دانیم و از آن حمایت می‌کنیم.