علی مطهری، نماینده مجلس ایران

علی مطهری، نماینده مجلس ایران

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی احضار خود به دادگاه را غیرقانونی توصیف کرد و گفت که دستگاه قضایی باید پیش از ارسال احضاریه برای وی از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان استعلام می‌کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس در جمع خبرنگاران درباره احضار خود به دادگاه، گفت: احضاریه‌ای برای من آمد که آن را در صحن علنی آوردند و من دیدم اما بعد آن را به آقای ابوترابی که رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان است، ارائه کردم و ایشان گفت که نباید این را پیش شما می‌آوردند، اشتباها برای شما آمده و برگه را از من گرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آقای ابوترابی گفتند که آنچه از طرف دستگاه قضایی ارائه شده پاسخ نامه هیات نظارت بوده و باید مجددا با آنها مکاتبه شود اما نمی‌دانم این موضوع در ادامه به کجا رسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا روز دوشنبه در دادگاه حاضر شدید یا خیر؟ گفت: من به دادگاه نرفتم زیرا اصل احضاریه قانونی نبود و نباید هم می‌رفتم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: طبق قانون باید از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان استعلام می‌شد و اگر نطق من خارج از وظایف نمایندگی بود برایم احضاریه می‌فرستادند اما چون استعلام احضاریه فرستاده بودند این کار غیرقانونی بوده و طبیعتا من هم نباید به دادگاه می‌رفتم.