یک موسسه قطری به دلیل نگرانی از مرتبط شدن با فعالیت های تروریستی، کمک های خود به یک موسسه آموزشی در غزه که با حماس ارتباط دارد را متوقف کرد.
به گزارش الشرق الاوسط، قطر دیروز جمعه از توقف حمایت مالی خود از یک موسسه آموزشی وابسته به حماس در نوار غزه از بیش از ۴ ماه گذشته خبر داد.
 بنابراین گزارش، با وجود تلاش های این موسسه آموزشی دلایل این اقدام از سوی قطر اعلام نشده است و مقامات حماس از راه های دیگر به تامین مالی برای این موسسه از منابع قطری اقدام کرده اند.
 منابع فلسطینی در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کردند: قطر به طور کامل حمایت مالی از مدرسه دار الارقم حماس در نوار غزه را متوقف کرده است و این پس از آن انجام شده که از چند ماه قبل کاهش تدریجی بودجه این مدرسه از سوی قطر آغاز شده بود.
این منابع افزودند: این کمک ها در ابتدا از سوی یک موسسه قطری انجام می شد که تمامی کمک ها و فعالیت های خود در غزه را در پایان آگوست سال گذشته متوقف کرد اما با وجود توقف فعالیت های آن در غزه حمایت خود از موسسه آموزشی حماس را به طور محدود ادامه می داد و پس از گذشت چند ماه کاهش تدریجی این کمک ها به طور کامل قطع شد.
براساس اظهار برخی منابع از آنجا که این موسسه به آموزش صدها دانش آموز فلسطینی که اسرائیل والدین آنها را کشته و بیشتر آنان از فعالین حماس هستند مشغول است، قطر نگران ارتباط یافتن این کمک ها با مساله حمایت از تروریسم است.