محمدرضا عارف، معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات - عکس از گتی ایمیجز

محمدرضا عارف، معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات – عکس از گتی ایمیجز

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یا حضور در گلستان شهدای اصفهان درباره فعالیت بنیاد امید ایرانیان، حضورش در انتخابات مجلس و اتفاقات اخیر در زندان اوین اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عارف صبح پنجشنبه با حضور در گلستان شهدای اصفهان برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از جمله برنامه های من در اصفهان دیدار با دانشگاهیان و سخنرانی در جمع آنها، دیدار با آیت الله طباطبائی نژاد امام جمعه اصفهان و نیز افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در اصفهان است.

وی در ادامه هدف از افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان را ترویج گفتمان خردورزی دانست و افزود: نگاه ما در بنیاد ایرانیان نگاه راهبردی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تصریح کرد: بنیاد امید ایرانیان در قالب یک تشکل مردم نهاد در بحث های کلان فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم این بنیاد بتواند در راستای سیاستهای کلی نظام دخیل باشد، گفت: این بنیاد باید در امور راهبردی و نیز تدوین برنامه ها عمل کند.

عارف در مورد فعالیت این بنیاد در بحث انتخابات مجلس نیز اظهار داشت: به دلیل اینکه این بنیاد رویکرد حزبی ندارد در این مسائل ورود پیدا نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون در مورد اینکه چه کسی برای انتخابات بیاید و چه کسی نیاید صحبتی نداریم، گفت: برای حضور در انتخابات جدی هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: سال ۱۳۹۳ را سال تدوین راهبردها برای انتخابات و سال ۱۳۹۴ را سال تعیین مصادیق برای ورود به انتخابات قرار داده ایم.

وی در مورد اتفاقات اخیر در بند ۳۵۰ زندان اوین نیز اظهار کرد: بروز این مشکلات نتیجه کم تدبیری برخی مدیران است و نیز در اثر عدم شفاف سازی در گزارش به مردم دچار برخی معضلات می شویم.

عارف با اظهار امیدواری برای برخورد جدی با این مسئله، گفت: اگر خطایی صورت گرفته است باید برخورد شود تا این مشکل به حساب کل نظام گذاشته نشود.

وی در پایان خواستار اطلاع رسانی شفاف از سوی دولت و نیز دستگاه ذی ربط در این راستا شد.