سازمان تروریستی پس از دخالت کرد ها از الحسکه عقب نشینی می کند

تصویر یکی از سربازان «جیش الفتح» در آینه خودرویی در روستایی در راه ارتباطی بین حلب و لاذقیه از طرف استان ادلب – عکس از رویترز

تصویر یکی از سربازان «جیش الفتح» در آینه خودرویی در روستایی در راه ارتباطی بین حلب و لاذقیه از طرف استان ادلب – عکس از رویترز

در اولین حمله از نوع خود، ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا با انجام حملاتی هوایی مواضع سازمان «داعش» در شمال سوریه را مورد هدف قرار داد. این حملات برای حمایت از گروه های مسلح از جمله «جبهه النصره» صورت گرفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که جنگنده های ائتلاف پس از نیمه شب شنبه – یکشنبه، ۴ حمله هوایی را انجام دادند و مراکز تجمع «داعش» در شهرک صوران در شهر حلب را مورد هدف قرار دادند. هم زمان بین عناصر سازمان داعش از یک سو و جنبش اسلامی «احرار الشام» و گروه های اسلامی و «جبهه النصره» از سوی دیگر نبردهایی در گرفت. دیده بان حقوق بشر افزود که این اولین باری است که ائتلاف بین المللی از یکی از معارضان غیر کرد در نبرها بر علیه «داعش» حمایت می کند.

هم زمان با این تحولات و پس از دخالت کردها در پی عقب نشینی نیروهای نظامی سوریه از پاسگاههای ورودی جنوب غربی شهر، «داعش» نزدیک به دو کیلومتر از شهر الحسکه در شمال شرق سوریه عقب نشینی کرد.

یک مسؤل محلی کرد در الحسکه به «الشرق الأوسط» گفت: «دخالت کردها برای حمایت از شهر الزامی بود و این کار با هماهنگی ائتلاف بین المللی صورت گرفت نه با نظام سوریه».