مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی با حضور روحانی- عکس از شرق پارسی

مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی با حضور روحانی- عکس از شرق پارسی

فارین پالیسی حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران را به عنوان یکی از متفکران جهان در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجله آمریکایی فارین پالیسی، در گزارشی به عنوان متفکران جهان در سال ۲۰۱۳ در عرصه‌های مختلف، برخی از رهبران، ‌رییسا‌ن جمهور و مقامات کشورهای مختلف را معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش در این فهرست و در حوزه تصمیم‌گیران چهره‌های شاخصی مانند حسن روحانی رییس جمهور ایران، جان‌کری وزیر امور خارجه آمریکا، شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ولادیمیر پوتین‌، رییس‌جمهور روسیه و فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه انتخاب شده‌اند. این افراد برگزیده از میان هزاران رییسان جمهور، مقامات، رییسان و حاکمان کشورها انتخاب شده‌اند که با وجود ریسک‌ها و خطرات موجود بر سر راه‌شان توانستند تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنند. ممکن است نتیجه تلاش آن‌ها مثبت نباشد، اما تاثیرگذاری آن‌ها غیرقابل انکار است.
این افراد برگزیده شجاعت خود را در راهی که انتخاب کردند نشان دادند.

این مجله در معرفی روحانی به عنوان یکی از متفکران برتر در حوزه تصمیم‌سازان به خاطر باز کردن در جدیدی در سیاست نوشت:

«حسن روحانی ابتدا در گذشته در سال ۱۹۸۶ در حوزه از سرگیری دیپلماسی ایران و‌آ‌مریکا وارد میدان شد. امروز نیز روحانی با بر سر کار آمدن به عنوان رییس جمهور ایران در ماه اوت بار دیگر تلاش کرد خود را به عنوان یک رییس جمهور عملگرا نشان دهد و فرصتی به باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا دهد. در همین راستا دو مقام ایران و آمریکا با یکدیگر نامه‌هایی رد و بدل کردند و با یکدیگر گفت‌وگوی تلفنی داشتند.»

«دیپلماسی روحانی همراه با ریسک‌ها و خطراتی بود بر همین اساس وی از دیدار رودرو و مستقیم با باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل به دلیل واکنش‌های داخلی اجتناب کرد.»