خبرگزاری آلمان روز سه شنبه (۲۵ سپتامبر) به نقل از مقام های افغانستان گزارش داد دست کم ۲۵ غیر نظامی از جمله چندین زن و کودک در دو حمله هوایی جداگانه در ولایت کاپیسا و ولایت وردک کشته شدند.
مسعود شنزی و شریف الله هوتک از اعضای شورای ولایتی میدان وردک گفتند شامگاه دوشنبه دست کم ۱۲ نفر در جریان حمله اشتباهی هواپیماهای آمریکایی به یک منزل در این منطقه (مرکز افغانستان) کشته شدند.
مقام ها گفتند که در یک عملیات مشترک، زندانی که در ولسوالی جغتوی ولایت میدان وردک توسط طالبان اداره می شد، ویران شده است و هشت سربازی که توسط عناصر مسلح شبه نظامی زندانی شده بودند، آزاد شدند.
محمد خان صافی عضو شورای ولایتی کاپیسا گفت حمله هوایی در منطقه تگاب این ولایت دست کم سیزده کشته از جمله چندین زن و کودک بر جای گذاشت . او افزود دست کم پنج نفر دیگر در این حمله زخمی شده اند. رییس شورای ولایتی کاپیسا اما شمار قربانیان غیر نظامی را ۱۰ نفر اعلام کرد که چندین کودک و چهار زن نیز در شمار قربانیان هستند.
نیروهای آمریکایی در أفغانستان با انتشار بیانیه ای حمله هوایی در ولایت کاپیسا را تایید کردند و گفتند که شش عضو گروه شبه نظامی هوادار دولت در این حمله زخمی شدند. اما به گزارش خبرگزاری آلمان وقوع تلفات جانی در میان غیر نظامیان تکذیب شده است.

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه (۲۴ سپتامبر) اعلام کرد ارتش آمریکا به دلیل تداوم حمله «طالبان» در صدد تعدیل تاکتیک های نظامی در أفغانستان است. حمله های طالبان تا کنون تلفات جانی سنگینی در میان نیروهای بومی بر جای گذاشته است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از متیس در کنفرانس خبری در پنتاگون گفت «آمار کشته شدگان طالبان نسبت به پارسال بیشتر شده است اما آنها به نبرد ادامه می دهند و ما نیز تاکتیکمان را تغییر می دهم و نیروهای بیشتری به مناطق معینی اعزام می کنند.» او از ارائه جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.