با فرو ریختن بخشی از سقف یکی از تئاترهای معروف لندن، نزدیک به ۸۰ نفر زخمی شدند. تمام تماشاگران از میان آوار نجات یافتند. در این حادثه کسی کشته نشده است.

به گزارش دویچه وله فارسی،

هنگام اجرای نمایش در تئاتر “آپولو” در لندن در شامگاه پنج‌شنبه (۱۹ دسامبر/ ۲۹ آذر) بخشی از سقف روی سر تماشاگران پایین آمد و بسیاری را مجروح کرد. مأموران نجات بی‌درنگ مردم را از سالن تئاتر به بیرون منتقل کردند.

در این حادثه نزدیک به ۸۰ نفر از تماشاگران زخمی شدند که برای درمان به بیمارستان‌های نزدیک تئاتر منتقل شدند. به گفته‌ی پلیس لندن ۷ تماشاگر آسیب جدی دیده‌اند، اما خطر مرگ آنها را تهدید نمی‌کند.

بیشتر تماشاگران تئاتر به وسیله سنگ و آجری که از سقف ریخته بود، زخمی شدند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در پیامی در توییتر گفت: «من به صورت دایم و مرتب در جریان اوضاع هستم. از مأموران امداد به خاطر عملکرد سریعی که نشان دادند، سپاسگزار هستم.»

علت و ابعاد حادثه

هنوز به درستی روشن نیست که چه مقدار از سقف تئاتر و به چه علت سقوط کرده است. بنا به برخی از گزارش‌ها تمام سقف و بنا به برخی دیگر تنها بخشی از سقف با مقداری گچ و آجر و همراه با وسایل نورپردازی فرو ریخته است.

بسیاری از ۷۰۰ تماشاگر تئاتر از صدایی مهیب سخن گفته‌اند که برخی گمان برده‌اند بخشی از نمایش است. با فرو ریختن سنگ و آجر، عده‌ای زخمی شدند که برخی به شکل سر پایی و عده‌ای نیز در بیمارستان‌های اطراف درمان شدند.

تماشاگری که با خانواده‌ی خود به تئاتر رفته بود، گفت که در سالن “آشوب کامل” حکمفرما شد. او افزود: «اول فکر کردیم که این جزو نمایش است، اما چیزی روی سرم افتاد و بعد ناگهان تمام سقف فرو ریخت.» برخی از تماشاگران به شدت وحشت کرده بودند.

خانم تماشاگری گزارش داد: «تمام سقف روی مردم پایین آمد. ما فرار کردیم. بعضی‌ها جیغ می‌کشیدند». بعضی از مردم هنگام فرار از تئاتر سراپا خاک‌آلود بودند.

نیروی پلیس در ساعت ۲۰و ۱۵ به وقت محلی دقیقه از ماجرا باخبر شد و چند دقیقه بعد در محل بود. سالن تئاتر که انباشته از جمعیت بود، به سرعت تخلیه شد.

آتش‌نشانی با ۸ دستگاه خودرو و ۵۰ مأمور در محل حاضر شد. آنها خیابان شفتسبری را در محله “وست اند” به روی عابران بستند.

تئاتر آپولو در سال ۱۹۰۱ ساخته شد. این تماشاخانه مجهز در ۴ طبقه برای ۷۷۵ تماشاگر گنجایش دارد. تئاتر در سال ۱۹۳۲ از بنیاد نوسازی شد. هنوز درباره علت ریزش سقف تماشاخانه گزارش رسمی منتشر نشده است.

تنها ۳ هفته پیش در گلاسکوی اسکاتلند حادثه مرگباری روی داد. در جریان سقوط یک هلیکوپتر به روی کافه‌ای در مرکز شهر، ده‌ها نفر زخمی شدند و ۹ نفر جان خود را از دست دادند.