ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین

جده – الشرق الاوسط

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین روز دوشنبه (۱۵ مه) بر اهمیت هفدهمین اجلاس مشورتی کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج و نشست سران کشورهای خلیج و آمریکا و اجلاس هفته آینده سران کشورهای عربی – اسلامی در عربستان سعودی تاکید نمود.

ملک سلمان در آغاز نشست شورای وزیران در کاخ سلام در جده گفت نشست سران عربستان سعودی و آمریکا در ۲۰ مه “منجر به تحکیم و گسترش روابط استراتژیک همه جانبه میان دو کشور خواهد شد و زمینه های همکاری دو جانبه در ارتباط با کلیه مسائل منطقه ای و بین المللی را افزایش خواهد داد.”

خادم حرمین شریفین ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش همبستگی میان کشورهای خلیج به دنبال اجلاس مشورتی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج در ۲۱ مه گفت امیدوارم نشست رهبران کشورهای خلیج و آمریکا به “گسترش روابط و افزایش تلاش های هماهنگ برای برقراری امنیت  ثبات و صلح در منطقه بینجامد.”

خادم حرمین شریفین گفت نشست سران کشورهای عربی- اسلامی و آمریکا “در سایه چالش ها و اوضاع دشوار جهان ” برگزار می شود. این نشست در همان روز ۲۱ مه تشکیل می شود.

او ابراز امیدواری کرد که “این نشست تاریخی سران کشورهای خلیج و آمریکا سرآغاز همکاری های تازه ای در زمینه مقابله با تندروی و تروریسم و گسترش ارزش های مداراگری و همزیستی مشترک و گسترش امنیت و ثبات و همکاری برای خدمت به ملت ها در حال و آینده خواهد بود.”