تشدید امنیتی و تهیه فهرست بازداشتی‌ها توسط حوثی‌ها

در پی ترس رهبران حوثی از گسترش قیام‌های مردمی به وجود آمده، شبه نظامیان حوثی شروع به نقض بیشتر حقوق شهروندان صنعا و دیگر مناطق تحت سیطره خود کردند.
به گفته برخی از منابع محلی صنعا به «الشرق الاوسط»، حوثی‌ها اقدام به دستگیری نزدیکان دانشجویان زنی کردند که روز شنبه در «قیام گرسنگان» شرکت کرده بودند.
آنها این زندانیان را به زندان‌های سری خود منتقل کردند که طی همین هفته تاسیس کرده بودند.
برخی دانشگاهیان نیز از دستگیری یک کارمند دانشگاهی در شمال پایتخت خبر دادند که به همراه دیگر همکاران خود خواستار توقف فساد حوثی‌ها و پرداخت حقوق معوقه شده بود.
برخی منابع آگاه به «الشرق الاوسط» گفتند حوثی‌ها در حال آماده باش برای افزایش موج بازداشت‌های خود هستند و قرار است بسیاری از فعالان، کاربران فضای مجازی و رهبران حزب «کنگره مردمی» را به تهمت فعالیت علیه آنان دستگیر کنند.
این منابع همچنین عنوان کردند چند روز پیش مهدی المشاط رئیس شورای عالی این شبه نظامیان، جلسه‌ای محرمانه تشیل داد که در خصوص جذب رهبران برجسته امنیتی همسو با اندیشه آنها بود تا برای همکاری در جهت سرکوب فعالان و مخالفان به خصوص آنهایی که وابسته به حزب «کنگره مردمی» هستند اقدام کنند.
به گفته این منابع، حوثی‌ها فهرستی طولانی از رهبران حزبی و فعالان تهیه کردند که معتقدند امنیت آنها را از طریق مدیریت موج مخالف علیه آنها در شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های محرمانه تهدید می‌کنند و در این راه بر انتقاد از حکومت آنها و درخواست پرداخت حقوق‌های معوقه متمرکز می‌شوند.
در این میان حوثی‌ها سعی در تشدید امنیتی صنعا و مناطق تحت سیطره خود و خاموش کردن صدای مخالفان را دارند.
آنها در این راستا تلاش‌های خود را برای جذب نیرو بیشتر کرده و با پیشنهادهای مالی وسوسه انگیز و پیشنهاد پرداخت حقوق معوقه سعی در جذب افراد دارند اما مردم از پیوستن به آنها امتناع می‌کنند.
گفتنی است، حوثی‌ها برای تامین مالی اقدامات جنگی، فعالیت‌های فرقه‌ای و تبلیغاتی خود از درآمد سازمان‌های دولتی تحت سلطه خود استفاده می‌کنند.