ریاض – فتح الرحمان یوسف

مراسم اولین نمایش فیلم هانتر کیلر (Hunter Killer) زیر نظر شرکت فاکس و شرکت فیلم سازی ایگل و شورای فیلم سعودی در ریاض پایتخت این کشور برگزار شد. جرارد باتلر بازیگر اصلی فیلم هانتر کیلر به کارگردانی داناوان مارش است. گری الدمن و هنری گودمن و آدام جیمز هم در فیلم مهیج و اکشن هانتر کیلر بازی می کنند. خلاصه فیلم این است که یک کاپیتان زیر دریایی آمریکا باید به همراه گروهی از افراد نیروی دریایی آمریکا رییس جمهور روسیه را از دست یک فرمانده نظامی تندرو نجات دهند.
این مراسم ویژه در سالن «فاکس» در ریاض پارک مورد استقبال گسترده مردم و رسانه ها قرار گرفت.
جرارد باتلر بازیگر اسکاتلندی که در فیلم ۳۰۰ در نقش شاه لئونیداس ظاهر شد متولد سال ۱۹۶۹ بوده و در دوره جوانی به بازیگری در تئاتر پرداخته است. او بعد از پایان تحصیلاتش در دبیرستان وارد دانشگاه گلاسگو و در رشته وکالت مشغول به تحصیل شد.
او در سال ۲۰۰۳ در کنار آنجلینا جولی در فیلم Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life بازی کرد. جرارد در همان سال برای نقش آفرینی در سری جدید فیلم موزیکال شبح اپرا معرفی شد. هر چند باتلر تنها در دوره جوانی تجربه عضویت در گروه راک را داشت اما چندین دوره فشرده زیر نظر صاحبنظران پشت سر گذاشت و توانست در این فیلم نقش آفرینی کند.
به دنبال نقش آفرینی در فیلم ۳۰۰ در سال ۲۰۰۷ باتلر به عنوان بازیگر رده اول هالیوود شناخته شد. فیلم های بعدی او در هالیوود بسیار معروف شدند.
باتلر یکی از ستاره های درخشان فیلم های اکشن هالیوود است. او قرار است در یکی از تئاترهای شکسپیر هم بازی کند. باتلر می گوید «من عاشق ماجراجویی و بازی در نقش های متنوع هستم. وقتی در فیلم کمدی بازی می کنم بعدش در فیلم اکشن نقش آفرینی می کنم. شاید هم بعد از آن در یک فیلم رمانتیک بازی کنم اما به هر حال باید نقشم را حرفه ای بازی کنم.»