جنگ در تعز و ضالع شلعه ورتر می شود… ائتلاف خانه های رهبران حوثی در صنعا را بمباران می کند

1435083196050889500_0

مقاومت مردمی در شهر عدن موفق شد با میانجی گری برخی از رهبران و شخصیت های یمنی، اولین عملیات تبادل اسرا، با گروه حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن و هم پیمان آن ها، را انجام دهد.

بنا به گفته منابع آگاه، پس از چند هفته مذاکره، مقاومت مردمی موفق شد ۴۰ اسیر را باز گرداند. در بین اسیران رهبران و شخصیت هایی از عدن وجود داشتند که بیش از ۸۰ روز را در زندان حوثی ها گذرانده بودند.

در زمینه میدانی، جنوب یمن، پس از کشته شدن نزدیک به ۴۰ نفر طی نبردهای دایر بین شورشیان حوثی و نیروهای «مقاومت مردمی» شاهد روز خونینی بود. به طوری که طی بمباران های بی هدف در مناطق مسکونی در شهر عدن، ۷ غیر نظامی کشته و ۹۴ تن دیگر زخمی شدند که در میان آن ها زن و کودک بود. در همین حال نبرد در دو شهر تعز و ضالع شعله ور تر شد و ۳۲ نفر از مسلحان از هر دو طرف درگیر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

در همین راستا، شاهدان عینی به «الشرق الأوسط» گفتند که جنگنده های ائتلاف، در نزدیکی منطقه الروضه عملیات ارسال از طریق هوایی انجام دادند که احتمال می رود سلاح برای مقاومت باشد.

در صنعا پایتخت یمن نیز پس از حملات هوایی جنگنده های ائتلاف که تعدادی از خانه های رهبران حوثی را هدف قرار داد، صدای انفجارهای پی در پی به گوش رسید.