اولین حضور زنان ایران در رالی پاریس - دبی

اولین حضور زنان ایران در رالی پاریس – دبی

نایب رییس امور بانوان فدراسیون اتومبیل رانی اعلام کرد: دو نماینده زن ایران در مسابقات بین المللی رالی خاورمیانه که از ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین)از پاریس شروع و ۵ می (۱۵ اردیبهشت)در دبی به اتمام می رسد، شرکت می کنند.

به گزارش ایرنا، فریبا جوانمردی نائب رئیس امور بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی در گفت و گو با ایرنا افزود:دراین مسابقات دو نماینده زن که در مسابقات رالی داخلی مدال کسب کرده اند،شرکت می کنند.

جوانمردی با بیان اینکه این برای اولین بار است که دو اتومبیلران زن ایرانی در یک رالی شرکت می کنند، افزود: اسامی آنان بعدا اعلام می شود.

ایران برای سومین بار در مسیر مسابقات بین المللی رالی خاورمیانه میزبان شرکت کنندگان این مسابقه می شود.

عنوان این مسابقات که از پاریس شروع می شود، ˈسه برج ایفل، میلاد و الخلیفهˈ نام دارد .

براین اساس شرکت کنندگان پس از آن که از مرز بازرگان وارد تبریز شدند، راهی تهران می شوند و از شهرهای اصفهان و شیراز عبور کرده و در بندرعباس به مسیر خود در ایران خاتمه می دهند و سپس با کشتی راهی دبی خواهند شد.

شرکت کنندگان ایرانی در این مسابقه ۲۰ نفر هستند که از مسیر تبریز تا بندر عباس می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه از پاریس شروع و پس از عبور از کشورهای موناکو، ایتالیا، ترکیه و ایرن در دبی در مسیری به طول ۷۰۰۰ کیلومتر پایان می یابد.

پیشتر معاون وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به اینکه میزبانی ایران در رالی پاریس-دبی فرصتی عالی است،اظهار داشته بود که می توان با توجه به صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی از نماد یوزپلنگ ایرانی در این رقابت هم بهره برد.