آمریکا دو شرکت تایلندی و مالزی را تحریم کرد

در حالی که آلمان، فرانسه و انگلیس تلاش می‌کنند پیش از نوامبر نهادی تاسیس کنند که با آن بتوانند تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور بزنند، آمریکا نام یک شرکت هواپیمایی تایلندی و یک شرکت گردشگری مالزی را به دلیل ارتباط با ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
به گزارش الشرق الاوسط، نشریه آلمانی «اشپیگل» در مطلبی اعلام کرد که کشورهای اروپایی قصد دارند به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران،  نهاد مالی مستقل تاسیس کنند.
در این مطلب آمده است از اول ماه نوامبر آمریکا قصد دارد تا تحریم‌های جدید علیه ایران را اجرایی کند که این اقدام مانع از روابط بازرگانی میان اتحادیه اروپا و ایران خواهد شد؛ از این رو آلمان و دیگر کشور‌های اروپایی تلاش می‌کنند تا نگذارند چنین اتفاقی بیافتد.
به موجب این گزارش، آلمان، انگلیس و فرانسه، تلاش می‌کنند شرکت‌های اروپایی را از پیامدهای ناشی از این تحریم‌ها در امان نگه دارند. آن‌ها قصد دارند تا اول نوامبر یک موسسه مالی تاسیس کنند که تنها وظیفه آن دور زدن کانال‌های مالی معمول و پرداخت برای معاملات بازرگانی با ایران باشد. قرار است این موسسه جدید بانک نباشد بلکه در قالب حقوقی، مستقل فعالیت کند.
این تصمیم این مزیت را دارد که نیازمند سرمایه و یا بودجه عمومی نیست. همچنین چنین تاسیساتی باید در اختیار تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد.
در مقابل، وزارت خزانه‌داری آمریکا نام یک شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل ارتباط با هواپیمایی ایرانی ماهان در فهرست تحریم قرار داد.
 خبرگزاری رویترز گزارش داد، آمریکا یک شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد.
بر این اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد نام شرکت هواپیمایی «مای» تایلند را به دلیل ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان» ایران، به فهرست تحریم‌های ثانویه آمریکا اضافه کرده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرده است که شرکت هواپیمایی مای (My Aviation Company Ltd) مستقر در بانکوک به شرکت هواپیمایی ماهان ایران خدمات باری و مسافری ارائه می‌دهد.
شرکت هواپیمایی ماهان هم‌اکنون در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد.
آمریکا همنین یک شرکت گردشگری ایرانی به نام «شرکت گردشگری و مسافرتی ماهان» مستقر در پایتخت مالزی را به دلیل ارتباط با هواپیمایی ماهان مشمول تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.