غیرنظامیان میان تک تیراندازان داعش و غرق شدن در رود فرات

نیروهای عراقی در نزدیکی روستای الازرقیه در شمال فلوجه – عکس از خبرگزاری فرانسه

نیروهای عراقی در نزدیکی روستای الازرقیه در شمال فلوجه – عکس از خبرگزاری فرانسه

منابع آگاه برای «الشرق الأوسط» تأکید کردند ۸۰ مشاور نظامی ایرانی به تازگی به منظور شرکت در نبردهای فلوجه به عراق رسیدند. منابع افزودند وظیفه این مشاوران پشتیبانی پنج گروه از مجموع ده گروهی است که تحت عنوان «بسیج مردمی» در نبردهای فلوجه مبارزه می کنند. منابع این گروه ها را مشخص کردند که عبارتند از : «سازمان بدر»، «سرایا عاشورا»، «حامیان مرجعیت»، «حامیان عقیده»، و «سرایا الجهاد»، که گفته می شود این پنج گروه با ایران هماهنگی بیشتری دارند.

در همین راستا، احمد السلمانی یکی از اعضای پارلمان عراق به «الشرق الأوسط» گفت: «یک سوم از غیر نظامیانی که موفق به فرار از چنگ «داعش» و ترک الفلوجه شدند، به دست شبه نظامیان بسیج مردمی افتادند. وی افزود ۷۳ مرد و جوان از اهالی فلوجه از سوی این شبه نظامیان بازداشت شدند. وی همچنین کشته شدن ۱۷ تن دیگر را در اثر شکنجه تأکید کرد.

از سوی دیگر، مسؤلان محلی در انبار از به وقوع پیوستن یک فاجعه انسانی میان خانواده هایی که با عبور از رودخانه فرات از فلوجه به مناطقی در عامریه فلوجه رفتند هشدار دادند. دهها تن از این افراد در رودخانه فرات غرق شدند، در حالی که برخی از آن ها با گلوله تک تیر اندازان سازمان افراطی داعش کشته شدند.