«الشرق الأوسط» در کاخ باکینگهام از جزئیات اطلاع یافت.. مراسم شامل اجرای برنامه هایی با مشارکت ۱۵۰۰ نفر و ۹۰۰ اسب می باشد

الیزابت دوم ملکه بریتانیا

الیزابت دوم ملکه بریتانیا

مراسم جشن نودمین سال تولد ملکه الیزابت دوم ملکه بریتانیا، از ماه آوریل (فروردین ماه) تا ماه ژوئن (خرداد ماه) آینده ادامه خواهد داشت. با وجود این که سالگرد تولد وی مقارن با بیست و یکم آوریل است، اما خانواده سلطنتی یک روز گرم در ماه ژوئن را برای جشن انتخاب کرده است.

از سوی دیگر دو روز پیش سخنگوی رسمی کاخ باکینگهام طی یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ، که «الشرق الأوسط» در آن حضور یافت، برنامه جشن ها را اعلام کرد و گفت: «در روز واقعی تولد ایشان، ملکه در قلعه ویندسور خواهد بود، و سپس در طول روز در خیابان های شهر خواهد گشت تا به مردم بریتانیا سلام دهد».

وی افزود: «اما بعد از ظهر ملکه یک مهمانی شام برپا خواهد کرد که اعضای خانواده سلطنتی در آن حضور خواهند یافت».

مراسمی که قرار است در ماه می (اردیبهشت ماه) برگزار شود مراسم بسیار بزرگی خواهد بود. سخنگوی کاخ در این باره گفت: «اولین جشن شامل مسیرهای گسترده ای در باغ قلعه ویندسور خواهد بود و ۹۰۰ اسب و بیش از ۱۵۰۰ اسب سوار در آن شرکت خواهند کرد و مدت آن ۹۰ دقیقه خواهد بود». قرار است این مراسم از ۱۲ تا ۱۵ ماه می هر روز بعد از ظهر اجرا شود و در آخرین روز ملکه در آن حضور خواهد یافت. شایان ذکر است که بلیط های مراسم که تعداد آن ها ۲۵ هزار بلیط تخمین زده می شود، پس از عرضه شدن در ماه نوامبر (آبان ماه) گذشته، به فروش رسیدند.

۱۱ ژوئن که به نام روز «جشن جمعیت رنگی» نامیده می شود، جشن رسمی تولد الیزابت دوم است.

در این روز ، ملکه مهمان تشریفاتی جمعیت تجمع یافته در مسیر مراسم خواهد بود. این مسیر از کاخ باکینگهام تا وسط لندن خواهد بود و ملکه و خانواده او سوار درشکه خواهند شد. سخنگو گفت: «پس از آن، ملکه طبق معمول در ساعت یک بعد از ظهر در بالکن کاخ باکینگهام حضور خواهد یافت، تا اسکادران هواپیماهایی که به همین مناسبت بر فراز کاخ به پرواز در می آیند را تماشا کند».