تغییراتی جزئی در زندگی روزمره رویای جوانی را تداوم می بخشد

looking younger-17112015-006

ظاهر جوان و زیبا خواسته هر انسان، به ویژه دختران است. طبیعت زنان عاشق زیبایی است،  و آن ها همیشه مشتاق هستند که با چهره ای درخشان ظاهر شوند.

جیسکا میگالا در مجله بهداشتی (هِلث) مجموعه ای از راهنمایی های ساده را برای کمک به شما  جهت جوان ظاهر شدن ارائه می کند، که از آن جمله موارد زیر است:

۱- از اتوی موی استفاده نکنید:

استفاده از اتوی مو به طور مداوم می تواند رشته موها را صاف و رنگ پریده کند، که این امر چندین سال به سن واقعی شما می افزاید. بنابراین بهتر است هفته ای چند روز به موهای خود استراحت دهید. در روزهای تعطیل به موهای خود اجازه دهید با هوای آزاد خشک شوند.

۲- به صورت روزانه از کرم های محافظت از نور خورشید استفاده کنید.

متخصصان پوست توصیه می کنند برای حفاظت از اشعه خورشید و جلوگیری از سرطان پوست

روزانه از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید، اما این کرم ها یک ویژگی دیگر نیز دارند، زیرا این نوع کرم ها یکی از قوی ترین  سلاح ها برای مقاومت  در برابر بالا رفتن سن به شمار می آیند.

۳-استفاده از کرم های مرطوب کننده برای دست ها:

لایه های خارجی پوست دست ها بسیار آسیب پذیر هستند به همین علت در معرض ظاهر شدن علائم پیری هستند، بلکه گاهی اوقات به نظر می رسد که این بخش از بدن از دیگر نقاط دیگر بدن پیرتر به نظر برسد. یکی از راه حل های پیشنهادی برای این مشکل استفاده از کرم های مرطوب کننده هر روز صبح است، و بهتر است این کرم ها حاوی ماده ضد آفتاب نیز باشند.

۴- اجتناب از غذاهایی که رنگ دندان ها را تغییر می دهند:

دندان های سفید و درخشان یکی از نشانه های جوانی است. و غذاهای تیره رنگ ، تند ، گرم و چسبنده از علل پیدایش لکه بر روی دندان ها و تغییر رنگ آن ها به زردی می شوند.

۵-لاک زدن ناخن ها:

یکی از مطالعات انجام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان داد که بخشی که سن واقعی را نشان می دهد دست ها هستند نه صورت. این پژوهش نشان می دهد که لاک زدن ناخن ها، در کنار استفاده از زیور آلات باعث منحرف شدن توجه به علائم پیری در دست ها می شود.

۶-انجام تمرین های ورزشی منظم:

پزشکان تأکید می کنند که ورزش باعث می شود پوست بدن به بهترین شکل دیده شود، و صد البته که داشتن یک بدن موزون، به نظر جوان تر می رسد.

۷- کنترل میزان سدیم:

خوردن غذاهای شور باعث می شود که آب در بدن ذخیره شود که این امر موجب می شود پوست، به ویژه زیر چشم متورم شود.

۸- کنترل استفاده از تلفن های هوشمند:

به مرور زمان، برای دنبال کردن به روز رسانی «فیس بوک»، یا جستجو در پیام های دیگر، باعث خم شدن سر شما به سمت پایین می شود و این امر باعث چین و چروک اطراف گردن می شود. به طور کلی هر حرکتی که به صورت مداوم تکرار شود باعث ایجاد خطوطی دائمی بر روی پوست می شود.

۹- استفاده روزانه از دهان شویه:

دهان شویه و همچنین آدامس های پاک سازی دهان، باعث از بین رفتن باکتری ها و باقیمانده ذرات موجود بین دندان ها می شوند.

۱۰- خوردن غذاهای پروتئینی:

علاقمندی به داشتن موهای سالم، نیازمند خوردن غذاهای حاوی پروتئین برای تضمین رشد طبیعی مو است.

۱۱- محافظت از موهای خیس:

اگر از اتوی مو دست کشیدید و به میزان مناسب پروتئین مصرف کنید، و با این وجود هنوز هم موهای شما  ضعیف و رنگ پریده است، بنابراین روش هایی که پس از شستشوی موها دنبال می کنید اشتباه است. چرا که شانه کردن موهای خیس، در هنگامی که مو در ضعیف ترین حالت خود باشد، باعث شکنندگی و ریزش مو می شود.

۱۲- خوردن سبزیجات:

سبزیجات یکی از وسایل طبیعی شستشوی دندان ها به شمار می آیند، به خصوص سبزیجاتی مانند اسفناج و کاهو. سبزیجات همچنین به داشتن پوستی سالم کمک می کنند.

۱۳- کنترل استرس:

پیامدهای منفی فشار های عصبی تنها به داخل بدن محدود نمی شود، بلکه بر روی ظاهر خارجی نیز تأثیر می گذارد، به طوری که باعث تشدید حالت هایی مانند اگزما، آکنه و جوش های جوانی می شود.

۱۴- خوابیدن به میزان کافی:

در هنگام خواب عمیق، بدن هرمون های استروژن و پروژسترون ترشح می کند، که هر دو هورمون مکانیسم ترمیم خودکار آسیب های داخلی بدن را تقویت می کنند. به همین دلیل به هنگام برخاستن از خواب، صورت شما روشن تر و درخشان تر است.