رستوران مورد علاقه اوباما تنها یک ستاره دارد

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روبه روی رستوران «بینز چیلی باول» در واشنگتن

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روبه روی رستوران «بینز چیلی باول» در واشنگتن

در  لیست سالانه ای که روزنامه «واشنگتن پست» از رستوران های مشهور واشنگتن ارائه می کند، رستوران  ایتالیایی «ویولا» را که سه ستاره و نیم از مجموع چهار ستاره دارد در صدر قرار گرفته است. در لیست ۱۰ رستوران برتر واشنگتن به رستوران «بین چیلی»، رستوران مورد علاقه پرزیدنت باراک اوباما یک ستاره داده شده است. هرچند روزنامه مشخص نکرده است که تعلق گرفتن یک ستاره به این رستوران به علت پایان یافتن آخرین سال حضور پرزیدنت اوباما در کاخ سفید است، یا علل دیگری مانند پایین آمدن کیفیت غذا ، و یا به علت ظهور رستوران های رقابتی مشابه می باشد.

هفت سال پیش، هنگامی که اوباما رئیس جمهور آمریکا شد، بسیاری از مردم نام این رستوران را نشنیده بودند. این رستوران آمریکایی آفریقایی است و در منطقه شمال غربی واشنگتن که اکثریت ساکنان آن سیاهپوستان هستند ( در نزدیکی دانشگاه هاوارد، بزرگ ترین دانشگاه سیاهپوستان آمریکایی) قرار دارد.

این رستوران به ساندویچ های «هات داگ» مشهور است. بعدها به ساندویچ های خود سس «چیلی» افزود که از لوبیا با گوشت درست شده است. گاهی با لوبیای قرمز و گاهی با لوبیای سیاه، و گاهی اوقات با گوشت چرخ شده و بعضی اوقات با گوشت تیکه شده به همراه ادویه جات مکزیکی.

از قضا غذای «چیلی»، مکزیکی است نه آفریقایی.