«ستاره‌ای متولد شده‌ است» در جشنواره ونیز

فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» به بازیگری «لیدی گاگا» خواننده مشهور موسیقی پاپ و به کارگردانی «بردلی کوپر» اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره‌ی ونیز تجربه می‌کند.
به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری آلمان، لیدی گاگا در نشست خبری این فیلم گفته است: بازیگری تحقق رویاهای من است. آرزوی من محقق شده است. از کارگردان فیلم و بازیگر آن تشکر می کنم. این فیلم تجربه ویژه ای است چرا که کارگردان از من خواست تا بدون آرایش نقش ایفا کنم.
مسئولان برگزاری هفتادوپنجمین جشنواره فیلم «ونیز» اعلام کردند که فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» اولین تجریه کارگردانی «بردلی کوپر» بازیگر نامزد چهار جایزه اسکار در بخش غیررقابتی این رویداد سینمایی رونمایی می‌شود.
فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» که روز ۳۱ اوت ۲۰۱۸ و در سالن اصلی جشنواره فیلم ونیز رونمایی می‌شود، قرار است از ماه اکتبر از سوی کمپانی برادران وارنر به صورت عمومی اکران شود.
در این فیلم «بردلی کوپر» که علاوه بر کارگردانی، نویسندگی مشترک با لیدی گاگا و تهیه‌کنندگی آن را نیز بر عهده دارد در نقش یک موسیقیدان به نام «جکسون مِین» بازی می‌کند که با یک خواننده جوان و جویای نام به نام «الی» با بازی «لیدی گاگا» آشنا می‌شود و «جکسون» به او کمک می‌کند به رویایش که تبدیل شدن به خواننده‌ای بزرگ است برسد اما با موفقیت «الی» به تدریج رابطه شخصی آن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
«ستاره‌ای متولد شده است» نسخه بازسازی شده فیلمی با همین نام محصول سال ۱۹۳۷ به کارگردانی «ویلیام اِی.ولمن» است که در آن سال نامزد شش جایزه اسکار بود و در نهایت اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و جایزه اسکار افتخاری بهترین فیلمبرداری را کسب کرد. این فیلم اولین اثر رنگی نامزد شده در شاخه بهترین فیلم در تاریخ جوایز سینمایی اسکار است.
هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت و امسال «گیرمو دل تورو» فیلمساز مشهور مکزیکی به عنوان رئیس داوران بخش رقابتی انتخاب شده است.
 لیدی گاگا خواننده، ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز و بازیگر آمریکایی است که مجلهٔ تایم، او را یکی از ۱۰۰ شخصیت تأثیرگذار سال ۲۰۱۰ ذکر کرده‌ است.
لیدی گاگا تا به امروز در کتاب گینس ۴ رکورد به ثبت رسانده است که مهم‌ترین آن عبارت است از «جستجو شده‌ترین زن در اینترنت» که نام او را در کنار نام مایکل جکسون برای «جستجو شده‌ترین مرد در اینترنت» قرار داده است.