بیژن ابراهیمی

بیژن ابراهیمی

مردی ۲۴ ساله به جرم قتل بیژن ابراهیمی، ایرانی مقیم بریستول، در جنوب غربی انگلستان، به حبس ابد محکوم شده است.

به گزارش بی بی سی فارسی، بیژن ابراهیمی در ماه ژوئیه به قتل رسید. وی با همسایه‌های خود دچار مشکل شده بود و به همین دلیل برای پاره‌ای توضیحات به پاسگاه پلیس رفته بود.

با وجود اینکه با توضیحات او سوءتفاهم‌ برای پلیس برطرف شده بود، همسایه‌هایی که با او مشکل داشتند به او اتهام زدند که از کودکان سوءاستفاده می‌کرده است. سپس دو نفر به همین بهانه او را به قتل رساندند و پیکرش را سوزاندند.

دادگاه بریستول لی جیمز را به حبس ابد و و همدست او استفان نورلی را به ۴ سال زندان محکوم کرده است.

قاضی دادگاه قتل بیژن ابراهیمی را “عمیقا هولناک” توصیف کرده است.

پلیس بریستول به قصور خود در حفاظت از بیژن ابراهیمی اذعان کرده است و سه مامور پلیس در همین رابطه از خدمت معلق شده‌اند.

انتقادی که به پلیس بریستول وارد شده این است که چرا در حالی که می‌دانستند همسایه‌های بیژن ابراهیمی علیه او برانگیخته شده بودند، بدون هیچ محافظتی او را در محله خود رها کرده بودند.

خواهر بیژن ابراهیمی پس از صدور حکم دادگاه گفت: “سوال بعدی این است که آیا مرگ بیژن با محافظت قابل پیشگیری نبود؟ پیش از آن که جان افراد آسیب‌پذیری دیگر به خطر بیفتد، باید از این ماجرا درسی گرفت.”

بیژن ابراهیمی قصد داشت از همسایه‌هایی که به آزار و اذیت او دست می‌زدند عکس و فیلم بگیرد تا به عنوان مدرک به پلیس نشان دهد. در دادگاه ویدیویی به نمایش در آمد که نشان می‌داد لی جیمز چه طور پس از آن که فهمیده بیژن ابراهیمی از او فیلم می‌گیرد، او را تهدید می‌کند.