پلیس بلژیک تعدادی از مقامات تیم فوتبال مطرح این کشور را به اتهام فساد مالی مورد بازجویی قرار داده است.

به گزارش الشرق الاوسط، به دنبال گزارش دادستانان بلژیکی از وجود فساد مالی گسترده در فوتبال ۷ کشور، پلیس بلژیک حملاتی را به باشگاه و حتی منازل افراد مظنون انجام داده تا از آنها در خصوص اتهاماتی همچون کلاهبرداری، پولشویی و تبانی برای تعیین نتیجه بازجویی کند.

در مجموع ۲۲۰ افسر پلیس در سراسر بلژیک اقدام به منزل ۴۴ تن از مقامات باشگاه‌های مطرح این کشور و کشورهای دیگری از جمله فرانسه، لوکزامبورگ، قبرس، مونته‌نگرو، صربستان و مقدونیه حمله کرده و آنجا را برای یافتن مدارک احتمالی بازرسی کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که دادستانان بلژیکی منتشر کرده‌اند، آمده است که افراد زیادی دستگیر شده‌اند تا مورد بازجویی قرار بگیرند.

در همین حال طبق گزارش دو شبکه VRT و RTBF اعلام کرده‌اند که یکی از قدرتمندترین مدیربرنامه‌های فوتبال بلژیک در کنار داوران و مقاماتی از تیم‌های مطرح این کشور جزو متهمانی هستند که مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. در همین حال دو باشگاه استاندارد لیژ و خنک هم جزو متهمان این پرونده هستند.

همچنین دادستانان فدرال بلژیک به خبرگزاری رسمی فرانسه (AFP) اعلام کرده‌اند که مجتبی بیات، مدیر برنامه ایرانی معروف فوتبال بلژیک و مدیر سابق باشگاه شارلوا هم در منزلش دستگیر شده است.

نشریه استاندارد بلژیک نیز ایوان لکو، سرمربی کاوه رضایی در تیم بروژ را در فهرست متهمان پولشویی و جزو افراد دستگیرشدگان معرفی کرده است.