به گزارش خبرگزاری فارس، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان دوشنبه ششم آبان با آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای روز دوشنبه (۶ آبان ماه) پیش از برگزاری مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

مذاکرات فنی و حقوقی ایران و آژانس قرار است روز دوشنبه ۶ آبان در وین برگزار شود.

یازدهمین دور مذاکرات ایران و آژانس به سرپرستی رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس و هرمان ناکارتس معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها پنجم مهر ماه در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد.

وین محل برگزاری مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵

به گزارش فارس،‌انتظار می‌رود مذاکرات کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ نیز که قرار است بعد از مذاکرات ایران و آژانس برگزار شود، در وین برگزار خواهد شد. البته هنوز منابع رسمی این موضوع را تأیید نکرده‌اند.

براساس توافقات حاصله در مذاکرات ایران و ۱+۵ قرار شد مذاکرات کارشناسی پیش از نشست بعدی ایران و ۱+۵ برگزار شود.

ژنو ۱۶ و ۱۷ آبان ماه (هفتم و هشتم نوامبر) میزبان دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ خواهد بود.

مرضیه افخم سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست هفتگی سه‌شنبه با خبرنگاران درباره زمان و مکان مذاکرات کارشناسی بین نمایندگان ایران و ۱+۵، گفت: در نشست ژنو توافق شد قبل از برگزاری دور بعدی مذاکرات، گروه کارشناسی مذاکراتی داشته باشند که هنوز در خصوص زمان و مکان آن تصمیم‌گیری نشده، ولی تماس‌هایی با دفتر خانم اشتون در جریان است.

وی ادامه داد: طبعا مذاکرات کارشناسان با فاصله زمانی قبل از مذاکرات بعدی ژنو خواهد بود که نتایج گفت‌وگوهای کارشناسان به طور منظم و دقیق به مقامات عالی‌رتبه کشور منتقل و پس از آن نشست ژنو برگزار شود.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اعضای کمیته کارشناسی نیز با اشاره به مذاکرات ایران و آژانس که قرار است ششم آبان در وین برگزار شود، خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی شده که جلسه کارشناسی درباره مذاکرات ایران و ۱+۵ بعد از مذاکرات ایران و آژانس باشد، ولی هنوز قطعی نشده است.

افخم با بیان اینکه یک گروه کارشناسی، علمی و تحریم پیش‌بینی شده، عنوان کرد: تماس و مذاکره با نهادها و مراجع رسمی مسئول این امور آغاز شده که کارشناسان در بحث بیمه، بانک و تحریم در تیم حضور داشته باشند که با تعیین زمان دقیق و مکان مذاکرات، اسامی گروه کارشناسی در صورت لزوم اعلام می‌شود.