محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: برای رسیدن به راه حل بین ایران و ۱+۵ وجود اراده سیاسی و حسن نیت ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که در راس تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران برای انجام مذاکرات مربوط به گام نهایی توافق‌نامه ژنو صبح روز دوشنبه (به وقت محلی)، وارد وین پایتخت اتریش شد، گفت: برای شروع گفت‌وگو درباره راه‌حل جامع وین را انتخاب کردیم و این مذاکرات را از امشب با یک شام کاری با کاترین اشتون شروع می‌کنیم.

ظریف افزود: فردا (سه‌شنبه) هم بعد از ملاقات‌های دوجانبه‌ای که با وزیر خارجه و رییس‌جمهور اتریش خواهم شد، جلسه رسمی ما با ۱+۵ آغاز می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزیر امور خارجه تصریح کرد: البته برنامه اقدام مشترک ژنو تقربیا چارچوب‌ها و موضوعات را مشخص کرده اما لازم است که مقداری با دقت بیش‌تر راجع به آن‌ها بحث شود و همین طور راجع به روش‌های پیگیری.

او درباره دورنمای مذاکرات نیز گفت: این مذاکرات تازه قرار است شروع شود. ما اقداماتی را در چند هفته گذشته شروع کردیم، به نظر می‌رسد که شروع خوبی است برای رسیدن به راه حل.

ظریف گفت: البته اظهارنظرهایی بیش‌تر برای مصرف داخلی متاسفانه از طرف آمریکایی دیده می‌شود که کمکی به ایجاد اعتماد نکرده و بنابراین لازم است که در این زمینه هم مقداری بحث شود.

وی تصریح کرد: اما آن چه که برای ما مهم است رسیدن به یک راه‌حل نهایی براساس حفظ حقوق و منافع مردم ایران است که امیدواریم در این زمینه بتوانیم به نتیجه برسیم.