ابراز عشق و علاقه تازه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به همتای کره شمالی‌اش مورد توجه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

به گزارش الشرق الاوسط، دونالد ترامپ گفته است اون و کیم جونگ اون عاشق هم هستند.
دونالد ترامپ با انتشار نامه اون و تمجید‌های اخیرش از رابطه با کیم جونگ اون به دنبال اطمینان بخشیدن در این مورد است که روند مصالحه بین آمریکا و کره شمالی همچنان در جریان است و پیشرفت‌هایی داشته است.
ترامپ شنبه شب در جمع هواداران خود در ایالت ویرجینیای غربی گفت هرچند او و رهبر کره شمالی ابتدا با هم سرسخت بودند، اما بعد عاشق هم شدند.
ترامپ “نامه‌های زیبای” کیم جونگ-اون را نشانه عشق دانسته است.
ترامپ در واکنش به انتقادات از ارتباط با رهبر کره شمالی گفت: «برخی از من انتقاد کردند که چرا با رهبر کره شمالی به طور مثبت برخورد می‌کنم و این در شان یک رئیس جمهوری نیست یا می‌گویند چرا رئیس جمهور کوتاه آمده است. این درست نیست. من اصلا کوتاه نیامدم.»
رییس جمهور آمریکا در این سخنرانی گفت: «من واقعاً سختگیر بودم و او [کیم جونگ اون] هم همین‌طور بود، و بگو مگوی ما می‌توانست همین‌طور ادامه پیدا کند.»
او افزود: “اما بعد عاشق هم شدیم. اوکی؟ واقعیت را می‌گویم. او نامه‌های زیبا به من نوشت، و این نامه‌ها عالی‌اند.”
پس از این سخنان حاضران می‌خندیدند و رییس جمهور آمریکا را تشویق کردند. ترامپ اینگونه به ستایش پر خروشش از کیم جونگ اون ادامه داد “او از من خوشش می‌آید و من هم از او خوشم می‌آید، گمانم این دیگر اشکالی نداشته باشد. آیا اجازه دارم این را بگویم؟ ”
پیش از این نیز رئیس جمهوری آمریکا از رهبر کره شمالی تمجید کرده بود و گفته بود که کیم جونگ-اون “آدم معرکه‌ای است. ”
چهار ماه پیش رهبران آمریکا و کره شمالی، در رویدادی تاریخی، در سنگاپور با یکدیگر دیدار و درباره غیراتمی شدن شبه‌جزیره کره گفتگو کردند.
آن دیدار به پیشنهاد و ابتکار رهبر کره شمالی برگزار شد.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید پس از نامه دوم اون به ترامپ گفت: «این نوع نامه‌نگاری‌ها بین سران دو کشور به منظور پیگیری نشست سنگاپور و پیشبرد تعهد‌های اعلام‌شده در بیانیه مشترک آمریکا و کره شمالی صورت می‌گیرد.» با این حال چندی پیش دونالد ترامپ یکی از نامه‌های اون را در توئیتر خود منتشر کرد.
این نامه تاریخ روز ۶ ژوئن را دارد و در آن رهبر کره شمالی با یادآوری دیدار با رئیس جمهوری آمریکا در سنگاپور، آن را نقطه عطفی در تاریخ روابط دو کشور دانسته است. رهبر کره شمالی در این نامه، که همراه با ترجمه رسمی آن در توییتر رئیس جمهوری آمریکا منتشر شد، نوشته بود که “اولین ملاقات پراهمیت با آن عالیجناب و بیانیه‌ای که ۲۴ روز پیش در سنگاپور امضا کردیم در حقیقت آغاز سفری معنادار بود.” رهبر کره شمالی در ادامه گفته بود “من از تلاش‌های پر تحرک و خارق‌العاده آن عالیجانب برای بهبود روابط بین دو کشور و اجرای وفادارانه بیانیه مشترک قدردانی می‌کنم. من جدا معتقدم که اراده محکم، تلاش‌های صمیمانه و نگرش منحصر به فرد من و عالیجناب ریاست جمهوری در راستای گشودن آینده‌ای نوین در روابط بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده آمریکا قطعا به ثمر خواهد نشست.” او در پایان نامه پر از اظهار دوستی و تعارف خود نوشته بود: “با این آرزو که روند آتی اتخاذ اقدامات عملی باعث مزید اطمینان و اعتماد تزلزل ناپذیر نسبت به عالیجناب ریاست جمهوری باشد، این اعتقاد خود را ابراز می‌دارم که پیشرفت تاریخی در راستای پیشبرد روابط بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده باعث خواهد شد که دیدار بعدی ما زودتر انجام گیرد.” ظاهرا این نامه جذابترین نامه برای ترامپ بود چرا که با شعف فراوان آن را در توئیتر خود منتشر کرد. متن دیگر نامه‌های رد و بدل شده میان ترامپ و اون منتشر نشده است. مرداد ماه نیز دونالد ترامپ به نامه اون پاسخ داد.

با این حال ترامپ چندی پیش اعلام کرد که تحریم‌های کره شمالی همچنان ادامه دارد. این موضوعی است که پیونگ یانگ با آن همراه نیست. دولت آمریکا تاکید دارد که برای لغو تحریم‌های اقتصادی کره شمالی، آن کشور باید نخست فعالیت هسته‌ای خود را به شکلی قابل سنجش و راستی‌آزمایی متوقف کند، اما مقامات کره شمالی تلویحا به حرکت گام به گام به سوی خلع سلاح اتمی گرایش نشان داده‌اند که به معنی برچیدن تدریجی برنامه اتمی آن کشور در برابر کاهش تحریم‌ها و حرکت به سوی تحقق خواست‌های دیگری مانند انعقاد قرارداد صلح با آمریکا و کره جنوبی و دریافت کمک و سرمایه‌گذاری از ایالات متحده است.
انتقاد کره شمالی از آمریکا سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در حالی مطرح شده است که کره شمالی هنوز به آمریکا اعتماد ندارد. ‌
با وجود انتقاد‌های مطرح‌شده در سخنرانی این مقام ارشد کره شمالی، لحن او نسبت به سخنرانی‌های تند مقام‌های این کشور در سال‌های گذشته، بسیار نرم‌تر بود. همزمان، خبرگزاری رسمی کره شمالی هم در تفسیری تحت عنوان “گفتمان و تحریم همراه هم پیش نمی‌رود” نوشت که “این یک تناقض است که ایالات متحده با شریک خود از گفتمان سخن می‌گوید در حالیکه تحریم‌ها را شدت می‌بخشد؛ آمریکا باید به تحولات زمان توجه کند.” این خبرگزاری توجه آمریکا را به دیدار رئیس جمهوری کره جنوبی از کره شمالی و ستایش از عزم دو کشور برای بهبود روابط جلب کرده است.