برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه ۲۸ شهریور در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ایالات متحده به دنبال دستیابی به پیمانی با ایران است که هم فعالیت‌های هسته‌ای و هم برنامه موشکی را در بر گیرد.
به گزارش الشرق الاوسط، برایان هوک که در موسسه هادسون سخنرانی می‌کرد اظهار کرد: «ما امیدواریم که با ایران به توافق برسیم، و آن شبیه توافق شخصی میان دو دولت نیست که در گذشته وجود داشت، بلکه به دنبال امضای یک پیمان هستیم».
نماینده ویژه آمریکا تاکید کرد که به رغم اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری، و مایک پمپئو، وزیر خارجه، برای دیدار با رهبران ایران، آنها علاقه‌ای به مذاکره نشان نداده‌اند.
دولت آمریکا روز ۱۸ اردیبهشت امسال از توافق شش قدرت جهانی با ایران بر سر برنامه هسته‌ای تهران خارج شد و از اواسط مردادماه دور نخست تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند.
مخالفان توافق هسته‌ای با ایران در آمریکا می‌گویند از آنجا که دولت باراک اوباما در تایید برجام توسط کنگره ناکام بود، لذا ترامپ توانست به طور یک‌جانبه این توافق را ملغی کند.
برایان هوک در این زمینه گفت: «آنها (دولت اوباما) در سنا رای نداشتند به همین دلیل سراغ شورای امنیت سازمان ملل رفتند. این برای سیستم ما کافی نیست اگر قرار است موردی پایدار و باثبات باشد».
وی جزئیات بیشتری در مورد اینکه دولت آمریکا قرار است چطور با ایران مذاکره کند ارائه نداد.
دونالد ترامپ قرار است هفته آینده ریاست یک نشست شورای امنیت را بر عهده گیرد که موضوع آن ایران خواهد بود.
دونالد ترامپ روز هشتم مرداد اعلام کرد که حاضر «بدون پیش شرط» با رهبران ایران دیدار و درباره اختلافات میان دو کشور مذاکره کند.
 هوک همچنین گفت: «آیت‌الله (خامنه ای)، رئیس‌جمهور و وزیر خارجه (ایران) همگی اشاره کردند که علاقه‌ای به مذاکره ندارند».
وی افزود: «ما به این واکنش احترام می‌گذاریم هرچند که برنامه‌های ما را تغییر نمی‌دهد. ما یک رژیم تحریم داریم که در حال اجراست، اقدامات قوی‌تری هم در راه است».
وی افزود که از ۱۳ آبان دور دوم تحریم‌ها که هدف از آن به صفر رساندن صادرات نفتی ایران است را به مرحله اجرا می‌گذارد.